Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Rozšiřování povědomí o lidských právech

Stručný přehled

Školení o lidských právech a povinnostech pro zlepšení integrace barmských uprchlíků.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

6 %

availableCelkový počet podílů: 16
Množství podílů k dispozici: 15

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

discussion during training

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • discussion during training

Podrobnosti

Většina barmských uprchlíků již o svých lidských právech jisté povědomí má, ale nejsou si vědomi svých povinností a zodpovědnosti v této oblasti. Prostřednictvím tohoto projektu organizace obeznámí barmské uprchlíky a migrující dělníky s jejich povinnostmi za účelem zlepšení jejich vztahů s místními obyvateli Mizoramu, zvýšení jejich bezpečnosti a lepším začleněním do indické společnosti. Ve městě Aizawl, Mizoram uspořádá tři školicí workshopy.

Přispěním na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na pořádání školicích workshopů (pronájem prostor, honorář pro školitele, náklady na tisk, pomůcky).

Další informace

Název organizace Grassroot Development Network
O organizaci

Organizace the Grassroots Development Network byla vytvořena v roce 2008 pod záštitou skupiny Mizoram Firms a Society Act 2005 dělníky a uprchlíky z Mizoramu. Jejím cílem je prosazovat lidská práva a práva žen spolu se schopností spoléhat se v grassroot komunitách sami na sebe. Pomáhá barmským uprchlíkům a migrujícím dělníkům ve státě Mizoram. Díky mizoramské vládě současně poskytuje uprchlíkům bezplatnou právní pomoc a zdravotní péči, otevřela azylový dům pro ženy, jež jsou obětí násilí, a pořádá školení na rozšiřování povědomí o lidských právech, právech žen a dětí.

Jejími partnery jsou organizace Human Rights Law Network, Barmské centrum Praha a Foundation for Social Transformation.

Tato organizace úspěšně dokončila projekt v rámci mikrograntového programu pro rok 2010.

Celkové náklady 21.000 Rs. (cca. 8.000 Kč)
Částka pro dárcovství 8.000 Kč
Celkový počet podílů 16
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace August - September 2011
Aktuality

Srpen/září: Začaly přípravy školení zaměřeného na rozšiřování povědomí o lidských právech a povinnostech lidí. Dalším tématem bude například mírumilovné sžívání se s místní komunitou. Školení je určeno barmským uprchlíkům a migrantům. GDN s úspěchem kontaktovalo několik místních organizací, jejichž členy pozvalo na školení. Školení se bude konat hned na několika místech poblíž města  Aizawl v Mizoram, místě s početnou barmskou komunitou.

Říjen: První ze školení usilujících o zvýšení povědomí o lidských právech se konalo 1. října a zúčastnilo se jej 30 posluchačů. Školení trvalo 3 hodiny. Pokrylo mimo jiných témat definici lidských práv, hodnotu lidského života, sociální strukturu společnosti, vedení smysluplného života i formování osobnosti člověka. Účastníci se o jednotlivá témata intenzivně zajímali a aktivně se zapojovali do jednotlivých diskusí. Zpětná vazba školení byla velmi pozitivní. Hlavním smyslem školení se ukázalo být budování a zlepšování komunikace mezi uprchlíky a místními lidmi.

Výsledky

Celkem tři jednodenní školení se konaly ve dnech 1. října (v oblasti Sihhmui), 9. října (v oblasti Zuangtui) a 30. října (v oblasti Luangmual). Školení se zúčastnilo celkem 90 osob. Mnoho obyvatel vesnice bohužel nemohlo přijít, protože museli pracovat na polích. Nicméně ti, kteří se dostavili, uvedli, že nabyté znalosti ostatním předají.

Školení se zabývalo problematikou lidských práv, povinnostmi jednotlivce, sociální strukturou a hodnotou lidského života. Účastníci rovněž kladli otázky ohledně pracovního práva, způsobů, jak se začlenit to místní společnosti a jak se vypořádat s rasovou diskriminací.

Slova přijemce mikrograntu

"There is a need and requirement for Awareness on various issue in and around and it would be highly beneficial in such Awareness programme could continue to have a follow up programme in Refugees community, I hope that it could be transform our lives.

Personally, even for myself, this Awareness rejuvenated my thinking and made me see new challenges."

Fotografie

1. První školení (Sihhmui).

gdn 1

2. Druhé školení (Zuangtui).

gdn 2

3. Třetí školení (Luangmual).

gdn 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').