Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Kurz práce s počítačem pro mladé aktivistky

Stručný přehled

Pomoc profesionálnímu růstu ženské mládežnické organizace i jejích jednotlivých členů prostřednictvím zvyšování počítačové gramotnosti
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

100 %

sold outCelkový počet podílů: 20
Všechny podíly jsou vyprodány.

Projekt je už plně podporován. Prosím, vyberte jiný.

Kurz práce s počítačem pro mladé aktivistky

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Přestože mladé aktivitsky a aktivisti z řad členů KHS mají mnohdy vysokoškolské vzdělaní, jejich počítačové dovednosti jsou minimální. KHS se pro ně tedy rozhodla uspořádat kurz základní práce s počítačem (MS Word, Excel, internet, e-mail, tvorba webových stránek), který je určen pro 10 lidí. Ti budou po dobu jednoho měsíce docházet v pracovní dny (9.00 - 16.00) na kurz, který povede zkušený lektor. Cílem projektu je nejen zlepšit dovednosti mladých lidí tak, aby měli v budoucnu větší šanci se uplatnit na trhu práce, ale také zvýšit profesionalitu samotné organizace, pro niž pracují. Se znalostí práce na počítači mohou lépe sbírat a sdílet informace prostřednictvím e-mailu a internetu nebo např. vytvářet propagační materiály.

Další informace

Název organizace Kon Hong Sar (KHS)
O organizaci

KHS byla založena za účelem snižování rodové diskriminace a zvyšování rovnoprávného postavení žen mezi mladými lidmi. V minulých letech KHS uspořádala např. workshop o ženských právech, diskusní setkání, školení o lidských právech apod. V současné době tvoří KHS 20 hlavních a 50 místních koordinátorek a koordinátorů, všichni zde pracují jako dobrovolníci.

Celkové náklady MMK 400,000 (cca. CZK 10,000 / EUR 385 / USD 500)
Částka pro dárcovství CZK 10,000
Celkový počet podílů 20
Místo Moulmein, Barma
Doba realizace Duben - Květen 2013
Aktuality

Počítačový kurz se konal od 1. do 31. května 2013. Dvanáct mladých žen pod vedením 2 školitelek pracovalo denně na tom, aby získaly základní znalosti o počítačích a běžných programech. Během prvního týdne se účastnice naučily psát na klávesnici. V následujících týdnech pak zvládly MS Word, Publisher a Powerpoint. Také se naučily používat paměťovou jednotku USB a otevřely si emailový účet. Počítačový kurz se konal v trochu stísněných podmínkách a s pomocí vypůjčených laptopů. Co možná trochu chybělo na materiálním vybavení ale děvčata dohnala svým zájmem a zápalem. Nejvíce se dívky soustředily na dovednosti, které jim pomohou dávat dohromady informační brožury, létaky a jiné materiály organizace Kon Hong Sar.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').