Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Školení o lidských právech a setkání NNO

Stručný přehled

Uspořádání školení o základních lidských právech pro barmskou komunitu v pohraničí a v Barmě a setkání místních nevládních organizací.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

chro

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • chro

Podrobnosti

V barmské komunitě ve státě Čjin a v příhraničních městech Champhai (Barma) a Aizawl (Indie) chybí povědomí o základních lidských právech. Barmánci cestující z barmského vnitrozemí do Indie procházejí městem Champhai a kvůli nedostatečným znalostem v oblasti lidských práv jim hrozí, že jejich lidská práva budou v Indii porušována a budou muset čelit diskriminaci. Organizace CHRO Aizawl by tedy ráda uspořádala školení pro asi 20 Barmánců žijících ve městě Champhai.

Zároveň je třeba zlepšit vztahy mezi místními partnerskými nevládními organizacemi ve městě Aizawl a místními organizacemi etnické skupiny Mizó. Organizace CHRO si je vědoma, jak je důležité, aby místní partnerské organizace stály při sobě a vzájemně se od sebe učily. Proto by chtěla zorganizovat setkání těchto skupin s cílem vyměnit si své zkušenosti, vybudovat vzájemné vztahy a podpořit další spolupráci. Jedná se o setkání o 20-25 účastnících konané jednou za čtvrt roku, kde účastníci budou moci sdílet své zkušenosti, debatovat o právech uprchlíků a o lidských právech a společně posílit své jednotlivé organizace.

Můžete pomoci a přispět na uhrazení nákladů na uspořádání školení konaného v červnu 2012 a setkání nevládních organizací konaného v srpnu 2012. Tyto náklady zahrnují pronájem přednáškového sálu, dopravu a honorář pro školitele.

Další informace

Název organizace Chin Human Rights Organization Aizawl
O organizaci

Chin Human Rights organization (CHRO) je nevládní nezisková organizace, která byla právně založena v Kanadě a má pobočky v Indii, Thajsku a Spojených státech amerických.

Tato organizace byla založena v roce 1995 skupinou aktivistů z Čjinského státu, kteří monitorují situaci ohledně lidských práv ve Čjinském státu a západní Barmě podél hranic s Indií a Bangladéšem. Z původně malé organizace CHRO se postupně stala uznávaná a profesionálně řízená organizace zabývající se ochranou lidských práv. Jejím cílem se prosazovat a chránit práva občanů Čjinského státu prostřednictvím vzdělávání, školení, workshopů, ale rovněž i činnosti v oblasti advokacie. Organizace pomáhá občanům Čjinského státu, Barmy a uprchlíkům žijícím v Indii či Malajsii.

Celkové náklady INR 24,100 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 350)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace Červen - Září 2012
Aktuality

Červen-Červenec: Tým CHRO Aizawl připravil a vedl lidsko-právní školení, které se konalo od 29. června do 2. července v příhraničním městě Čampa. Část účastníků pocházela z barmského Čjinského státu. Osmnáct účastníků si formou interaktivní výuky osvojilo nejen základní koncepty lidských práv, ale také důležitost v dokumentování případů porušování lidských práv.

Srpen: V srpnu CHRO Aizawl uspořádal konzultační setkání nevládních organizací pro členy komunity Mizo a Chin, kteří žijí v Indii a za hranicemi v Barmě. Celkem 23 účastníků diskutovalo o kulturních vztazích a společném dědictví národa Mizo a Chin a o potřebě navzájem – je-li to možné – spolupracovat. Jedním z hlavních přínosů tohoto setkání je vytváření sítí – představitelé nevládních organizací se setkali osobně a v budoucnosti budou pokračovat ve spolupráci.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').