Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Vzděláváni o právech zaměstnanců

Stručný přehled

Školení o právech zaměstnanců, právním systému a zlepšení vůdčích schopností.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

4 %

availableCelkový počet podílů: 23
Množství podílů k dispozici: 22

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

project management training

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • project management training

Podrobnosti

Většina pracujících barmských migrantů v Mizoramu nemá dostatečné znalosti v oblasti právního systému obecně ani pracovního práva. Jejich vedoucí činitelé postrádají nezbytné informace, které by v této oblasti členy jejich komunity ochránily. BSWA nabídne školení v oblasti práv pracovníků a právního systému v říjnu roku 2011. Pořadatelé se nejprve dohodnou na základních plánech k danému školení a následně zapojí místní právníky a jiné experty z oblasti. Přípravy budou zahrnovat hledání vhodného místa pro školení, obvolávání účastníků a nákup potřebných pomůcek, zařízení.

V listopadu nabídne BSWA školení zaměřené na vedení, vedoucí roli. Organizace sežene experta v dané oblasti, vhodný prostor, vyhledá možné zájemce (účastníky) a nakoupí potřebné pomůcky a zařízení.

Pomoci můžete finančním příspěvkem, který pomůže pokrýt jednotlivé výukové bloky v rámci školení.

Další informace

Název organizace Burmese Social Welfare Association
O organizaci

Burmese Social Welfare Association je nevládní organizací vedenou Barmánci, kteří se po překročení hranice ocitli v Mizoram, Aizawl. Organizace byla založena křesťanským mládežnickým sdružením Kawl v roce 2005. Smyslem organizace je pomoci Barmáncům z oblasti Aizawl, Mizoram. Volba předsedy organizace probíhá každým rokem.

BSWA pořádá jazykové kurzy, sezení prohlubující znalosti v oblasti HIV a ženských práv. Dále iniciuje diskusní kroužky pro muže. BSWA spravuje volně přístupnou kliniku a zprostředkovává překladatelskou službu pro uprchlíky v nemocnici. Uprchlíci totiž v takových situacích nezřídka čelí jazykové bariéře. Organizace každoročně pořádá festivaly a nabízí studentská stipendia. V okamžiku, kdy se člen organizace ocitne v nemocnici, BSWA mu poskytne finanční pomoc.V současné době k BSWA patří více než čtyři sta členů.

Celkové náklady 30.000 Rs. (cca. 11.500 Kč)
Částka pro dárcovství 11,500 Kč
Celkový počet podílů 23
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace srpen - listopad 2011
Aktuality
  • Září: Příprava na seminář posilování vůdčích schopností proběhla v rámci BSWA mítinku. Účastníci byli vybráni z vedení BSWA, mládeže a z aktivistek (výlučně žen). Seminář samotný proběhl na místní střední škole v druhém říjnovém týdnu.

Výsledky

Dne 8. října 2011 uskutečnila BSWA školení zaměřené na vůdčí schopnosti v Khatla Hall v Aizawlu, Mizoram. Školení se zúčastnilo 25 uprchlíků (12 žen, 13 mužů) a vedl ho pan Ko Htwe, školitel z institutu Human Rights Education Institute of Burma. Během školení se účastníci aktivně zaobírali různými způsoby vedení lidí a také spory a jejich řešeními.

Školení o právech pracovníků a právním systému se konalo ve stejných prostorách dne 10. a 11. prosince 2011 a vedl ho místní bojovník za práva pracovníků pan Lalliana. Mezi 25 účastníky (15 muži a 10 ženami) byli vedoucí činitelé komunit, tkalci, zlatníci, truhláři a aktivní mládež. Během školení byla zdůrazněna situace pracovníků v Mizoramu, účastníci se navzájem podělili o své zkušenosti a poukázali na výzvy, kterým musí čelit, a jejich možná řešení. Ty zahrnovaly zejména větší pospolitost a jednotnost při požadování dodržování práv ze strany zaměstnavatelů a vytvoření disciplinárního orgánu, který by v komunitě přijímal preventivní opatření.

Slova přijemce mikrograntu

"We hope most of participants will share to their own organization what they learned from this training. After the training the participant’s feedback to do more this kinds of training because of the training was not enough times. Most of participants promised they will applied what they learned from the training."

Fotografie

1. Školení o vedení lidí, Aizawl.

bswa

2. Skupinová práce při školení o vedení lidí, Aizawl.

bswa

3. Účastníci školení o vedení lidí, Aizawl.

bswa

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').