Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Schopnost vytvářet lepší pracovní příležitosti

Stručný přehled

Program pracovního školení s cílem zvýšit zaměstnanost mezi uprchlíky.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

9 %

availableCelkový počet podílů: 11
Množství podílů k dispozici: 10

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

CSU team

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • CSU team

Podrobnosti

Mladí lidé mezi barmskými uprchlíky se setkávají s obtížemi při shánění zaměstnání. Problémy mají i přes již nabyté pracovní zkušenosti. Mnoho mladých je závislých na penězích svých rodin sídlících mimo Barmu. CSU uspořádá 3-denní školení pro 20 mladých účastníků, kteří již disponují dostatečnou kvalifikací (někteří dokonce univerzitními diplomy), ale chybí jim zkušenosti, které by jim umožnily žádat o práci u indických firem. Školení povedou indičtí odborníci, kteří účastníky vyškolí v e správném podávání žádostí o práci a s využitím angličtiny na pracovištích.

Do budoucna organizace plánuje podobné školení opakovat,a to na základě hodnocení prováděného týden po absolvování školení.

Pomoci můžete finančním příspěvkem, který pomůže pokrýt náklady na školení včetně zajištění prostor, zařízení, psacích potřeb a odměn.

Další informace

Název organizace Chin Student's Union
O organizaci p>Čjinskou studentskou organizaci založilo v roce 1946 pár čjinských studentů z Rangúnské univerzity s myšlenkou účastnit se hnutí za nezávislost na britském impériu. Poté, co se vůdci organizace ocitli v exilu, jako odpověď na studentskou vzpouru z 8. srpna 1988, došlo roku 1995 k její reorganizaci. Organizace má prezidenta, tajemníka, správce financí, hospodáře a poradní orgán s úkolem navrhovat způsoby dosažení cílů organizace. Mezi úkoly CSU patří pomoc se vzdělávacími a sociálními problémy Čjinů, s uchováváním a propagací jejich literatury, kultury a tradic. Dále CSU obhajuje hodnoty rovnosti a sebeurčení lidí uvnitř Barmské unie, a to spolu s dalšími organizacemi jiných etnických skupin.

CSU pomáhá barmským studentům a mládeži s přijetím na indické školy a univerzity. Pro barmské uprchlíky v Dillí organizují sezení, školení a jiné aktivity. Spolupracují s organizacemi Tibetských studentů a Indických studentů na pomoci Barmáncům, kteří se snaží získat přístup ke vzdělání v Indii. Slouží barmským uprchlíkům v celé Indii a propojují studenty žijící uvnitř Barmy s těmi za jejími hranicemi.

Celkové náklady 15.000 Rs. (cca. 5.700 Kč)
Částka pro dárcovství 5.500 Kč
Celkový počet podílů 11
Místo Nové Dillí
Doba realizace srpen - září 2011
Aktuality
  • Srpen: Proběhla schůzka za účelem dokončit práci na časovém harmonogramu, tématech a výběru lokace pro pracovní školení nabízené v říjnu. Úkoly, zahrnující distribuci pozvánek, shánění mluvčích/školitelů, pronájem haly a nákup vybavení, byly rozděleny mezi vedoucí členy komise CSU.
  • Září/říjen: Přípravy pokračovaly v průběhu září a 8. října se uskutečnilo samotné školení. První den se jej zúčastnilo 53 lidí, den následující bylo přítomno 48 účastníků. O právu na práci přednášel expert na ústavní právo, na otázky uprchlíků v indické ústavě, Ravi Hemandri. Představitelka místní neziskové organizace, paní Philazah Ashangh, hovořila o osobním rozvoji uprchlíků a o potřebě plánovat si budoucí cíle, na kterých mohou uprchlíci začít pracovat již v Indii. Na paní Ashangh navázal Dr. Achang Mungleng z kanceláře Euro Burma. Přednášel na témata komunikace a manažerských dovedností a zdůrazňoval zejména potřebu učit se anglický jazyk, jako základní prostředek pro nalezení práce v Indii. Pan Peter, taktéž z kanceláře Euro Burma, nabídl seminář na téma psaní resumé. Závěrečnou přednášku zacílenou na úspěšně zvládnutý pohovor vedl Chetan Krishna z Indian Institute of Technology.

Výsledky

Dne 8. a 9. října 2011 uspořádala organizace CSU v kostele Chin Believers školení o zvyšování kvalifikace pro vyšší zaměstnanost (Capacity Building Training for Better Employment). Školení se první den zúčastnilo 53 uprchlíků, druhý den jich bylo 48. Prvním řečníkem byl odborník na právní záležitosti týkající se uprchlíků a na indickou ústavu, pan Ravi Hemandri, který se zabýval problematikou práva na práci. Dalším školitelem byla ředitelka nevládní organizace zaměřené na drogově závislé a na HIV pozitivní osoby, paní Philazah Ashanghová, jež hovořila o rozvoji osobnosti. Podněcovala všechny účastníky k tomu, aby se snažili být spokojení se situací, ve které se v současné době nacházejí, i přesto, že jsou uprchlíci, a zaměřili se na dosažení jistých cílů v zemi, kde právě žijí, a zajistili si tak lepší budoucnost. Poslední část školení vedl koordinátor organizace Euro Burma Office, doktor Achang Mungleng, který pojednal o komunikačních a řídicích schopnostech.

Druhý den se účastníci pod vedením asistenta koordinátora organizace Euro Burma Office, pana Petera, naučili, jak správně napsat životopis. Dále přednesl svůj příspěvek pan Chetan Krishna z organizace Indian Institute of Technology-Delhi o tom, jak se připravit na pracovní pohovor. Nakonec si účastníci školení vyzkoušeli a zopakovali to, co se na školení dozvěděli.

Slova přijemce mikrograntu

"Initially, we are looking the results and outcomes of the project. If we obtained positive response from participants which means, if they are able to get a job in Indian companies e.g. BPO, we will continue this sort of training frequently. We will try to find other source of funding so that we can continue the training with more people. Committing and investing our time and energy will help and leads betterment of a refugee’s life which is also essential for the betterment of our country. Lastly, we would like to say thanks to Burma Center Prague as well as donors for India project. We are highly appreciated for your charity works and we hope that you will cooperate with us in the future."

Fotky

1. Tým CSU.

CSU 1

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').