Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Školení o základních lidských právech

Stručný přehled

Poskytování školení o základních lidských právech uprchlíkům z Čjinského státu.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

100 %

sold outCelkový počet podílů: 20
Všechny podíly jsou vyprodány.

Projekt je už plně podporován. Prosím, vyberte jiný.

CHRO training

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • CHRO training

Podrobnosti

Povědomí o lidských právech je mezi uprchlíky z Čjinského státu žijícími v Dillí velice nízké, a proto tito jedinci nevědí, jak svá práva bránit, a často jsou vykořisťování a diskriminováni. Tento projekt pomáhá uprchlíkům z Čjinského státu obeznámit se s jejich základními lidskými právy, aby mohli vést důstojný život a rozvíjet se. Organizace uspořádá čtyři školení v různých částech západního Dillí, kde žijí uprchlíci z Čjinského státu.

Přispěním na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na pořádání školení zahrnující pronájem prostor, honorář pro školitele, náklady na přepravu a pomůcky. Školení se uskuteční v období září-listopad 2011.

Další informace

Název organizace Chin Human Rights Organization
O organizaci

Chin Human Rights organization (CHRO) je nevládní nezisková organizace, která byla právně založena v Kanadě a má pobočky v Indii, Thajsku a Spojených státech amerických.

Tato organizace byla založena v roce 1995 skupinou aktivistů z Čjinského státu, kteří monitorují situaci ohledně lidských práv ve Čjinském státu a západní Barmě podél hranic s Indií a Bangladéšem. Z původně malé organizace CHRO se postupně stala uznávaná a profesionálně řízená organizace zabývající se ochranou lidských práv. Jejím cílem se prosazovat a chránit práva občanů Čjinského státu prostřednictvím vzdělávání, školení, workshopů, ale rovněž i činnosti v oblasti advokacie. Organizace pomáhá občanům Čjinského státu, Barmy a uprchlíkům žijícím v Indii či Malajsii.

Tato organizace úspěšně dokončila projekt v rámci mikrograntového programu pro rok 2010.

Celkové náklady 27.300 Rs. (cca. 10.400 Kč)
Částka pro dárcovství 10.000 Kč
Celkový počet podílů 20
Místo Západní Dillí
Doba realizace srpen - listopad 2011
Aktuality
  • Srpen: Proběhla příprava lidsko-právních školení plánovaných na září a říjen v Dillí, konkrétně v Sitapuri, Mahinra Park, Budella a v Hastal. Cílem školení je pomoci uprchlíkům lépe porozumět základnímu konceptu všeobecně platných lidských práv a dále zlepšit lidsko-právní situaci Chin uprchlíků v Dillí.
  • Září: První část školení proběhla 17. září s 10 účastníky. Školení pokrylo témata lidských práv obecně, pojítko mezi lidskou důstojností a lidskými právy a jednotlivé články Všeobecné deklarace lidských práv. Účastníci probírali své osobní zkušenosti v oblasti lidských práv a porovnávali životní zkušenosti nabyté v Barmě a v Dillí. Pro většinu zúčastněných to bylo první, zároveň velmi zajímavé a užitečné, seznámení s otázkou lidských práv. Druhé školení probíhající 23. září pokrylo stejná témata, a to za účasti 11 participujících. Účastníci projevili zájem dozvědět a naučit se více o ženských právech, právech dětí a o Úmluvě OSN o právním postavení uprchlíků.

Výsledky

Celodenní školení o základních lidských právech se konala:

• dne 17. září 2011 v kostele Matu Christian Fellowship Church v Dillí pro barmské uprchlíky žijící v oblasti Sitapuri, počet účastníků: 10 (1 muž, 9 žen)

• dne 16. října v budově organizace CHRO v Sitapuri, počet účastníků: 10 (5 mužů, 5 žen). Toto druhé školení se v oblasti Sitapuri konalo z důvodu velkého zájmu

• dne 15. října v kostele Mara Christian Fellowship pro barmské uprchlíky žijící v oblasti Janakpuri, počet účastníků: 20 (11 mužů, 9 žen)

• dne 24. října v Bethel Assembly of God, Hastal, pro barmské uprchlíky v Hastalu, počet účastníků: 19 (12 mužů, 7 žen)

• dne 12. listopadu v Tidim/Zomi Community Hall pro barmské uprchlíky z oblasti Vikaspuri, počet účastníků: 19 (10 mužů, 9 žen)

Pro většinu zúčastněných to bylo první a zároveň velmi zajímavé a užitečné seznámení s otázkou lidských práv, jejich minulostí a s Všeobecnou deklarací lidských práv. Semináře se konaly pod vedením pana Vana Hmun Liana a pana Sanga Bika z organizace CHRO. Účastníci porovnávali nově nabyté znalosti z oblasti lidských práv se svou současnou životní zkušeností uprchlíků v Barmě a v Dillí.

Slova přijemce mikrograntu

"The participants... said that the training was very good for them and everything they learnt during the training were very interesting especially about the history of human rights and about Burma as the first country to vote for UDHR articles at the UN assembly in 1948. They were very surprised to learn that Burma has failed to introduce almost all UDHR articles in the national law and violated all the articles.

The trainings were invaluable contribution to the Chin refugees’ community in Delhi. As the participants have now know the universal concept of human rights, the importance of application of their rights and it is strongly hopeful that they would share their knowledge to others and do something good for a better livelihood individually and their community as a whole.

One of the participants said that the training was very informative and she was thankful to Burma Centre Prague for funding. Another one mentioned she came to know that the Burmese government violated all the different kinds of human rights mentioned in UDHR. (Other participants) mentioned they gratitude to BCP for funding and CHRO as a organizer. They need more training and requested longer trainings on women rights, refugee rights and children rights in the near future."

Fotografie

1. Školení v Sitapuri.

chro 1

2. Školení v Janakpuri.

chro 2

3. Školení v Hastalu.

chro 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').