Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Vypracování případové studie o uprchlících Chin

Stručný přehled

Výzkum a psaní reportu o čjinských uprchlících v Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

6 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 17

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

receiving assistance from CRC

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • receiving assistance from CRC

Podrobnosti

CRC vypracuje report formou případové studie o problémech, kterým čjinští uprchlíci v Dillí musí čelit. Jedná se o sexuální a fyzická napadení, diskriminaci a vykořisťování. Tento report bude následně distribuován indické vládě, UNHCR, nevládním organizacím, ambasádám atd. Účelem celé akce bude zvýšit povědomí o problému a již dopředu obhájit další práci organizace. Report bude prezentován veřejnosti v rámci tiskové konference.

Čtyři zástupci CRC povedou rozhovory s uprchlíky žijícími v Dillí. Asistovat jim v tom budou organizace: The Other Media, Jesuit Refugee Service, South Asia Human Rights Documentation Centre a Mizzima News Agency.

Pomoci můžete finančním příspěvkem na tvorbu studie. To zahrnuje vedení rozhovorů, analýzu dat, psaní reportu, jeho následnou distribuci a pořádání tiskové konference.

Další informace

Název organizace Chin Refugee Committee
O organizaci

Uvnitř komunity působící sociální organizace Chin Refugee Committee New Delhi byla založena v roce 1996 čjinskými uprchlíky v Novém Dillí. V CRC působí celkem 8 výborů.

Hlavním cílem je sloužit čjinským uprchlíkům v Novém Dillí a poskytovat jim ochranu a rozšiřovat povědomí světové veřejnosti o situaci čjinských uprchlíků. CRC hraje ústřední roli v obhajobě práv čjinských uprchlíků a v boji za zkvalitnění životních podmínek uprchlíků.

Organizace se dále pyšní dobrým vztahem s UNHCR a mezi NGO z celého světa lobuje za humanitární pomoc a zlepšení postavení komunity čjinských uprchlíků. CRC slouží více než 10.000 čjinských uprchlíků žijícím v Novém Dillí.

Tato organizace úspěšně dokončila projekt v rámci mikrograntového programu pro rok 2010.

Celkové náklady 33.650 Rs. (cca. 9.000 Kč)
Částka pro dárcovství 9.000 Kč
Celkový počet podílů 18
Místo Janakpuri, Bindapur, Vikaspuri, Uttam Nagar (všechny v západném Dillí)
Doba realizace červenec - srpen 2011
Aktuality

Říjen 2011: Průzkumná zpráva je hotová a je k dispozici jako PDF na stránkách BCP (v angličtině).

Výsledky

Od srpna do září 2011 vědečtí pracovníci vedli v Dillí individuální rozhovory. Rozhovory probíhaly a byly písemně zaznamenávány ve vícero čjinských nářečích. Celkem studie obsáhla 35 individuálních výpovědí, které jsou také součástí této zprávy. Protože podat úplnou výpověď o problémech čjinských uprchlíků v Dillí není zcela reálné, 14stránková zpráva přichází s obecnějším přehledem o obtížné životní situaci Čjinů a s doporučeními na zlepšení jejich situace.

Zpráva “Lives of Chin Refugees in Delhi: Case Studies” byla zveřejněna na tiskové konferenci 5. října 2011 ve Vikaspuri v Novém Dillí.

Slova přijemce mikrograntu

“We express our deep gratitude to our Chin friends for making this report a reality by sharing their stories and experiences. Their desire to make the people around be aware and concerned about their situation by sharing their painful experiences so that others do not go through what they went through has been a great sacrifice.

Our sincere gratitude to Burma Centre Prague for their financial support to make this report possible. Their constant encouragement and feedback are greatly appreciated.”

Fotky

1. Čjinský uprchlík účastnící se studie

CRC 1

2. Nahrávání rozhovoru

CRC 2

3. Tisková konfenrence

crc 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').