Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Komunitní zdravotní osvěta

Stručný přehled

Zdravotní osvěta a poskytování základního zdravotního a hygienického vybavení v odlehlých vesnicích západní Barmy
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

6 %

availableCelkový počet podílů: 31
Množství podílů k dispozici: 29

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

wrwab

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Barmánci žijící v hornatých oblastech západní Barmy na hranici s Indií často trpí nemocemi, kterým se dá při náležité informovanosti a se základními pomůckami předejít. Lidé například trpí potížemi zraku pramenícími z nedostatku základních vitamínu nebo v malarických oblastech nepoužívají sítě proti komárům. Základní zdravotnická osvěta o hygieně, prevenci a léčení běžných chorob je často nízká a získání těchto informací může být obtížné pro děti i dospělé. Tento projekt si klade za cíl provádět osvětu mezi Bármánci v západní Barmě a mezi barmskými migranty z těchto oblastí žijícími v Indii. Organizace SHED bude jako součást osvěty vybavovat zájemce základním vybavením jako např. kartáčky na zuby, pastou či sítěmi proti komárům.

Váš podíl přispěje k zakoupení hygienických potřeb a uspořádání série workshopů ve vesnicích v západní Barmě a mezi migranty v severovýchodní Indii.

Další informace

Název organizace Social Health and Education Development (SHED)
O organizaci

Social Health and Education Development (SHED) je organizace založená v červnu 2010 za účelem zdravotní osvěty v jednotlivých vesnicích v indo-barmské příhraniční oblasti. Jejím cílem je školit zdravotnický personál, šířit osvětu ve spolupráci s odborníky a také poskytovat asistenci a přepravu pacientům, kteří potřebují ošetření ve větších zdravotnických zařízeních. 

Celkové náklady INR 42,500 (cca. CZK 15,500 / EUR 600 / USD 780)
Částka pro dárcovství CZK 15,500
Celkový počet podílů 31
Místo Mizoram, India
Doba realizace Duben - Listopad 2013
Aktuality

Organizace SHED navštívila 7 vesnic v oblasti Kalay Kabaw na severu Barmy. Ve vesnicích pořádali zdravotní osvětu a rozdávali potřebné pomůcky. Osvětové akce byly pořádané s pomocí kreatívních metod, aby přitáhly pozornost místních obyvatel. Například před nácvikem zubní hygieny se děti nejdřív dívali na vtipnou scénku s Mr.Beanem. Dvě stě dětí dostalo zdarma zubní kartáčky a pasty, aby mohli jednoduše začít s každodenní zubní hygienou.

V září SHED zorganizoval osvětové akce pro barmské pracovní migranty ve městě Aizawl a v oblasti Lawngtlai státu Mizoram (Indie) s obdobnými aktivitami jako v v první polovině roku v Barmě.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').