Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Podpora pro uprchlíky v krizové životní situaci

Stručný přehled

Finanční podpora pro uprchlíky, kteří se stali obětí nehody nebo jiné krizové situace
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

BCF

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • BCF

Podrobnosti

Uprchlíci často zápasí na hranici přežití a nemají možnost vytvořit si finanční rezervy pro případ krize. Prostřednictvím tohoto projektu BCF poskytuje finanční pomoc lidem prožívajícím krizovou situaci. Třeba pracovní úraz může znamenat nejen ztrátu příjmu ze zaměstnání, ale i výdaje na lékařskou pomoc, které odstartují propad rodiny na úplné dno. Na základě místních zkušeností se ukázalo, že i malý finanční obnos umožní uprchlíkům získat zdravotní ošetření nebo opatřit potraviny a tak předejít vážným problémům způsobených zadlužením nebo neschopností platit nájem.

I vy můžete pomoci příspěvkem do fondu okamžité pomoci organizace Burma Charity Fund. Váš příspěvek půjde na přímou pomoc uprchlíkům a na nutné náklady na dopravu, komunikace, a symbolický příspěvek pro koordinátory.

Další informace

Název organizace Burma Charity Fund
O organizaci

Organizace Burmese Charity Fund (BCF) byla založena třemi barmskými aktivisty v roce 2005. Jejím hlavním cílem je pomáhat barmským uprchlíkům v Dillí uspokojovat jejich základní životní potřeby a poskytovat jim přístup ke zdravotní péči. BCF rovněž poskytuje finanční pomoc studentům v nouzi.

V roce 2012 tato organizace pomohla třiceti sedmi uprchlíkům ve vážných životních situacích.

Celkové náklady IINR 25,000 (cca. CZK 9,000 / EUR 355 / USD 460)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo západní Dillí
Doba realizace Duben - Září 2013
Aktuality

Od dubna do června 2013 BCF pomohlo z prostředků mikrograntu patnácti rodinám barmských uprchlíků v Indii a od července do září získalo asistenci 29 rodin. Celkem tedy mikrogrant podpořil v roce 2013 44 rodin barmských uprchlíků v Indii.

Většina rodin potřebovala asistenci poté, co některý z jejich členů zaznamenal náhlou nemoc nebo zranění. V takových případech jednorázová finanční výpomoc BCF pomohla příjemcům zajistit zdravotní péči a zamezit dalším komplikacím, jako například ztrátě bydlení po nezaplacení nájmu.

Dvě rodiny získaly pomoc BCF, aby se mohli vyrovnat s finančními nároky po smrti rodiče nebo dítěte. Obě rodiny byly velmi vděčné, že je BCF podpořila v těžkém životním období.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').