Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Rohingyové v Indii - podpora uprchlíků

Stručný přehled

Výuka šití na stroji a sociální podpora žen z rohingské uprchlické komunity v Indii
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

nebo

Stav sponzorovaní

53 %

availableCelkový počet podílů: 30
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Rohingyové v Indii - podpora uprchlíků

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Etnická skupina Rohingyů je často označovaná za "nejnechtěnější lidi na světě" - v Barmě čelí Rohingyové systematické diskriminaci a násilí a po útěku ze země často nejsou uznáni jako uprchlíci a stávají se oběťmi obchodníků s lidmi.

Tento unikátní projekt umožní jedné z čjinských uprchlických skupin v indickém Dillí podělit se o své dovednosti a zkušenosti se skupinou extrémně ohrožených rohingských žen žijících ve stanovém městečku na okraji Dillí. Tato neobvyklá iniciativa překračující etnické rozdíly mezi barmskými uprchlíky umožní rohigským ženám získat základní dovednosti v šití na stroji od zkušené čjinské učitelky. Zároveň během hodin bude docházet také k neformálně výměně zkušenosti a podpoře rohingských žen při řešení životních problémů nebo vyhledávání zdravotních, sociálních a právních služeb.

Součástí projektu je zakoupení jednoho šicího stroje, který budou rohingské ženy i po ukončení projektu moci používat na výrobu oblečení pro svoje děti a časem i na přivýdělek pro své rodiny.

Další informace

Název organizace Withheld for safety reasons
O organizaci

Bohužel úroveň násilí a přesudků vůči Rohingyům a jejich spojencům je tak vysoká, že jsme se rozhodli nezveřejnit na těchto webových stránkách jméno čjinské organizace, která získala tento mikrogrant. Pokud chcete více informací o této odvážné iniciativě, kontaktujte nás, prosím zde.

 

Celkové náklady IINR 45,000 (cca. CZK 15,000 / EUR 530 / USD 740)
Částka pro dárcovství CZK 15,000
Celkový počet podílů 30
Místo Dillí
Doba realizace 2014
Aktuality

Hodiny základů šití na stroji probíhají pravidelně od dubna 2014. Lektorka, která na vlastní kůži ví, jaké je to přijít jako uprchlice do Indie, pravidelně pomáhá ženám s přístupem ke zdravotní péči pro ně a pro jejich rodiny a v řešení malých i větších životních krizí, které přináší život uprchlíků.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').