Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Demokracie pro začátečníky

Stručný přehled

Tento projekt představuje lidem v odlehlých vesnicích na pomezí Indie a Barmy základní principy demokracie a hlavně jejich aplikaci v každodenním životě. Projekt si klade za cíl vzdělat občany na venkově před nadcházejícími volbami v roce 2015.

více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

nebo

Stav sponzorovaní

28 %

availableCelkový počet podílů: 32
Množství podílů k dispozici: 23

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Demokracie pro začátečníky

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

V odlehlých vesnicích v čjinských horách na hranici s Indií mnozí lidé neví, co si představit pod pojmem demokracie nebo jak by jim demokracie mohla být užitečná v jejich každodenním životě. Po desetiletích ultačování a vykořisťování barmskou vojenskou juntou si lidé jen obtížně představují, že by mohli nějak ovlivnit chod své země.

Organizace Laizom Forward bude navštěvovat izolované horské vesnice s dvoudenním programem zaměřeným na čtyři témata: 1. Krátká historie místní samosprávy, 2.Úvod do základních principů demokracie, 3. Role místních komunit v demokratickém zřízení, a 4. Úvod do základů práv a povinností občanů.

V každé vesnici se uvedeného programu zúčastní 30 zástupců místní samosprávy, tradičních vesnických předáků, zástupců církví a dalších klíčových skupin. Pořadatelé chtějí věnovat zvláštní pozornost vyváženému počtu mužů a žen mezi účastníky a podpořit také účast místních mladých lidí.

Další informace

Název organizace Laizom Forward
O organizaci

Organizace Laizom Forward byla založena v březnu 2013. Je to sdružení osob, které se chtějí zasazovat o lidský a společenský rozvoj v místních komunitách. Jejich posláním je 1. podporovat rozvoj lidských zdrojů, 2. pomáhat v rozvoji venkovských oblastí, a 3. podporovat účast občanů na procesu demokratizace Barmy

Celkové náklady MMK 765,000 (cca. CZK 16,000 / EUR 600 / USD 800)
Částka pro dárcovství CZK 16,000
Celkový počet podílů 32
Místo Kalaymyo, Barma
Doba realizace 2014
Aktuality

Projekt byl úspěšně ukončen. Tým BCP navštívil dvě vesnice, kde se workshopy konaly. Místní lidé nám řekli, že jim tento program pomohl začít se připravovat na nadcházející volby (v roce 2015). V jedné vesnici hned využili nově nabyté znalosti k tomu, že v rámci vesnice dohodli, odsouhlasili a zavedli nová pravidla prevence užívání drog a založili krizový fond.

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').