Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Naše budoucnost? Barmská mládež v exilu

Stručný přehled

Workshop pro barmskou mládež žijící v Indii zaměřený na podporu jejího aktivního zapojení do budoucího rozvoje Barmy
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

nebo

Stav sponzorovaní

23 %

availableCelkový počet podílů: 26
Množství podílů k dispozici: 20

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Naše budoucnost? Barmská mládež v exilu

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

V souvislosti s politickými změnami v Barmě se mění i budoucí vyhlídky barmské mládeže v exilu. Zatímco v minulosti mladí Barmánci v Indii směřovali svoji budoucnost hlavně k přesídlení do západních zemí a někteří plánovali usadit se trvale v Indii, dnes je čím dál reálnější vyhlídka návratu do Barmy. Situace v Barmě je ale stále nejistá a vyznat se v ní může být pro mládež těžké. Navíc současná barmská vláda zatím neučinila žádné konkrétní kroky k zajištění pomoci Barmáncům z Indie pro návrat do vlasti.

Tento seminář poskytne příležitost pro dialog o roli, jakou může exilová mládež hrát při transformaci Barmy, o tom jaké příležitosti existují pro uplatnění na barmském pracovním trhu nebo při rozvoji občanské společnosti a o tom, jak se může mládež už dnes začít připravovat na úspěšné uplatnění v Barmě.

Dvoudenní seminář se bude konat v červnu 2014 a setká se na něm 60 až 70 mladých lidí z Dillí a okolí.

Další informace

Název organizace Chin Student Union (CSU)
O organizaci

Čjinskou studentskou organizaci založilo v roce 1946 několik čjinských studentů z Rangúnské univerzity s myšlenkou účastnit se hnutí za nezávislost na britském impériu. Poté, co se vůdci organizace ocitli v exilu po studentské vzpouře z 8. srpna 1988, došlo roku 1995 k obnovení této organizace v Indii. Mezi úkoly CSU patří pomoc se vzdělávacími a sociálními problémy Čjinů, s uchováváním a propagací jejich literatury, kultury a tradic. Dále CSU obhajuje hodnoty rovnosti a sebeurčení lidí uvnitř Barmské unie, a to spolu s dalšími organizacemi jiných etnických skupin. CSU pomáhá barmským studentům a mládeži s přijetím na indické školy a univerzity. Pro barmské uprchlíky v Dillí organizují sezení, školení a jiné aktivity. Spolupracují s organizacemi Tibetských studentů a Indických studentů.

Celkové náklady INR 40,000 (cca. CZK 13,000 / EUR 470 / USD 655)
Částka pro dárcovství CZK 13,000
Celkový počet podílů 26
Místo Nové Dillí
Doba realizace 2014
Aktuality

Workshop se konal 16. a 17. července 2014. Šedesát osm studentů a mladých uprchlíků z Barmy se zúčastnilo zajímavých a inspirativních prezentací o současné situaci v barmské komunitě v Indii, o politických změnách v Barmě, o přístupu ke vzdělávání v Indii, o pracovních možnostech v Indii i Barmě nebo o  roli médií v transformačním procesu. Můžete se podívat na několik fotografií v levém horním rohu této stránky.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').