Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Propojování čjinských místních organizací

Stručný přehled

V rámci projektu vznikne pět informačních DVD v oblasti lidských práv, demokracie a informačních technologií a zároveň bude vytvořena virtuální síť pro komunikaci čjinských neziskových organizací.

více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

nebo

Stav sponzorovaní

3 %

availableCelkový počet podílů: 32
Množství podílů k dispozici: 31

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Propojování čjinských místních organizací

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Podle organizace UNDP je čjinský stát nejméně rozvinutou oblastí Barmy. Neadekvátní je mimo jiné i dopravní a komunikační infrastruktura, což má negativní dopady na rozvoj místní občanské společnosti. Aktivisté v odlehlých oblastech mají velmi omezený přístup k informacím, minimální možnosti, jak si vyměňovat informace s kolegy v jiných oblastech a často se cítí izolovaní a "zapomenutí."

BCP v březnu 2014 zorganizovalo školení pro místní občanskospolečenské organizace v čjinském státě. Během tohoto školení přišla organizace Siyin-Chin Youth Network Organization (SCYNO) s nápadem na projekt, který by pomáhal zúčastněným organizacím sdílet informace a výstupy jejich práce.

SCYNO v rámci projektu vyrobí 5 vzdělávacích DVD se zaměřením na 1/ lidská práva, 2/ práva dětí, 3/ práva žen, 4/demokracii, a 5/ informační technologie a sociální média. Tyto DVD budou specificky zaměřená na potřeby a zkušenosti organizací v čjinském státě a budou používat odborníky a případové studie z této oblasti. Vedle těchto DVD, SCYNO také bude sdílet relevantní informace pomocí sociálních medií, které jsou čím dál dostupnější i v odlehlých oblastech Barmy díky většímu pokrytí sítí místního mobilního operátora.

Další informace

Název organizace Siyin-Chin Youth Network Organization
O organizaci

Organizace Siyin-Chin Youth Network Organization (SCYNO) byla založena v únoru 2013 s cílem podporovat rozvoj místní mládeže v čjinském státě (Barma). SCYNO pořádá jazykové kurzy, odborné vzdělávací kurzy, školení v oblasti informačních technologií, a workshopy o lidských právech. V současnosti SCYNO poskytuje bezplatný přístup k internetu třiceti vesnicím v oblasti Siyinského údolí. SCYNO úzce spolupracuje s organizací Siyin-Chin Association for Christian Communication v oblasti ochrany životního prostředí. SCYNO je partnerskou organizací čjinského mládežnického fora, barmského mladežnického fora a mládežnického fora organizace ASEAN.

Celkové náklady MMK 768,000 (approx. CZK 16,000 / EUR 600 / USD 800)
Částka pro dárcovství CZK 16,000
Celkový počet podílů 32
Místo Kalaymyo, Barma
Doba realizace 2014
Aktuality No

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').