Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Centrum zdravotní péče pro barmské uprchlíky

Stručný přehled

Poskytování bezplatné zdravotní péče barmským uprchlíkům v Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

8 %

availableCelkový počet podílů: 26
Množství podílů k dispozici: 24

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

wrwab clinic

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • wrwab clinic

Podrobnosti

Barmští uprchlíci si nemohou dovolit léky a lékařské ošetření v indických nemocnicích. Z tohoto důvodu otevřela WRWAB malou kliniku, kde je těmto lidem poskytováno lékařské ošetření zdarma. Centrum zdravotní péče je otevřeno 3 dny v týdnu ve večerních hodinách. V urgentních případech může pacienty navštívit zdravotní sestra v jejich bydlišti.

WRWAB spolupracuje s UNHCR v Dillí a dokonce se jí podařilo získat zdroje vlastních příjmů otevřením malého obchodu s produkty doma vyráběnými.

V tomto směru můžete pomoci s pokrytím nákladů kliniky na pronájem, dopravu a komunikaci, na platy zdravotním sestrám a asistenům a na léky.

Další informace

Název organizace Women's Rights and Welfare Association of Burma
O organizaci

Women's Rights and Welfare Association of Burma byla založena v únoru 1995 jako projev ženské emancipace. Sdružení organizovalo školící workshopy na téma ženských práv a zdravotní péče a povzbuzuje ženy, aby se účastnily rozhodovacích procesů a zapojovaly do politiky.

WRWAB založené centrum zdravotní péče pro Barmánce poskytuje lékařskou péči a léky zdarma, stejně jako zabezpečuje menší operace a porody. Léčbu provádí certifikovaná, zkušená zdravotní sestra z Barmy. Centrum také organizuje workshopy zaměřené na vzdělávání o zdraví.

Tato organizace úspěšně dokončila projekt v rámci mikrograntového programu pro rok 2010.

Celkové náklady 35.000 Rs. (cca. 13.400 Kč)
Částka pro dárcovství 13.000 Kč
Celkový počet podílů 26
Místo Sitapuri, Geeveen Park, Sunday Market a oblast C1 v Novém Dillí
Doba realizace srpen - září 2011
Aktuality
  • Srpen: Zdravotní centrum WRWAB v srpnu ošetřilo celkem 413 pacientů, v průměru 30 pacientů za den. Klinika je otevřená 3 dny v týdnu. Zdravotní sestra tam poskytuje základní zdravotní péči, a to za pomoci asistenta. Pacienti jsou léčeni zdarma.
  • Září: Na klinice ošetřili celkem 465 pacientů.

Výsledky

Zdravotní středisko WRWAB se nachází v oblasti Sitapuri se silnou barmskou komunitou. Středisko je otevřeno v pondělí, středu a pátek od 16:00 do 17:00. V naléhavých případech může zdravotní sestra pacienta navštívit v místě bydliště. V srpnu středisko ošetřilo 413 pacientů, v průměru 30 pacientů za den. Základní zdravotní péči provádí vyškolená zdravotní sestra a jí pomáhající asistent. Pacienti jsou léčeni zdarma. V září na klinice ošetřili celkem 465 pacientů, a v listopadu 423.

Slova přijemce mikrograntu

“Overall project was successfully implemented. We met our goal of helping poor Burmese refugees to get access to health care at free of cost. As an output, we were able to give medical treatment to 1301 patients within 3 months at our health care centre. …After we saw the output of the project, we decided to work to find ways and means to continue the project in future. Those patients who benefited from the project also want us to continue the project.”

Fotky

1. Členky WRWAB spravující kliniku

2. Pacient na odběru krve na klinice

3. Matka s dítětem v ordinaci na klinice

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').