Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Klinika pro barmskou komunitu v Indii

Stručný přehled

Poskytování bezplatné zdravotní péče barmským uprchlíkům v západním Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

nebo

Stav sponzorovaní

31 %

availableCelkový počet podílů: 26
Množství podílů k dispozici: 18

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

yamuna clinic in bcrc bldg

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • yamuna clinic in bcrc bldg

Podrobnosti

Cílem tohoto projektu je poskytovat bezplatnou základní zdravotní péči barmským uprchlíkům v Dillí. Většina pacientů jsou ženy a děti, které nemají přístup ke zdravotní péči a jež se při návštěvě indického lékaře potýkají s jazykovou bariérou. Za jeden rok bylo ošetřeno okolo 8 000 pacientů a narodilo se přes 100 dětí.

Příspěvkem na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na provoz kliniky na období tří měsíců (srpen, září, říjen 2011), jež zahrnují pokrytí výdajů za nájem a služby, vakcíny, léky a zdravotnické potřeby.

Další informace

Název organizace Yamuna Clinic
O organizaci

Yamuna ClinicKlinika Yamuna Clinic byla otevřena v roce 2002 a jejím cílem je poskytovat základní zdravotní péči barmským uprchlíkům v Indii. Ti jsou příliš chudí na to, aby si mohli dovolit indickou zdravotní péči, a často musejí dlouho čekat na uznání jejich statusu uprchlíka organizací UNHCR, jenž jim umožní přístup k indickým lékařům. Ředitel kliniky, doktor Tint Swe, vidí hlavní příčinu špatného zdravotního stavu uprchlíků právě v jejich socio-ekonomických podmínkách. Klinika o jedné místnosti se nachází v oblasti Vikas Puri, Dillí, uprostřed čtvrti, kde žije mnoho barmských uprchlíků. Je otevřena tři dny v týdnu a v naléhavých případech. Zaměstnává administrativního pracovníka, jednoho lékaře, zdravotní sestru a 5-7 dobrovolníků. Yamuna Clinic poskytuje nezbytnou zdravotní péči barmským uprchlíkům včetně distribuce léků, provádění menších operací, porodů, školení na poskytování první pomoci a zvyšování povědomí mezi různými komunitami a církvemi. Klinika je financována pouze na základě dárcovství ze strany jednotlivců v Indii a v zahraničí a prostřednictvím dárcovské kasičky na klinice.

Doktor Tint Swe píše blog, na kterém se můžete dočíst aktuální informace o jeho práci. Blog najdete zde.

Film o vedoucím kliniky a jak se dostal do Indie

Celkové náklady 34.950 Rs. (cca. 13.400 Kč)
Částka pro dárcovství 13.000 Kč
Celkový počet podílů 26
Místo Vikas Puri, Dillí
Doba realizace srpen - listopad 2011
Aktuality
  • Srpen: Klinika Yamuna, ve Vikas Puri, tento měsíc zdarma ošetřila 982 barmských uprchlíků. Z toho 609 bylo žen a 373 mužů. Během stejného měsíce se na klinice narodilo 6 zdravých dětí.
  • Září: Klinika Yamuna v září zdarma ošetřila 1,132 pacientů. Z toho 707 bylo žen a 425 mužů. Během měsíce září se na klinice narodilo 7 zdravých dětí.

Výsledky

Klinika o jedné místnosti se nachází v Dillí, v centru čtvrti Vikas Puri, kde žije mnoho barmských uprchlíků. Je otevřena tři dny v týdnu a v naléhavých případech i mimo otevírací hodiny. Zaměstnává administrativního pracovníka, lékaře, zdravotní sestru a 5 až 7 dobrovolníků. Yamuna Clinic poskytuje nezbytnou zdravotní péči barmským uprchlíkům včetně distribuce léků, provádění menších operací, porodů, školení na poskytování první pomoci a zvyšování povědomí o prevenci nemocí mezi různými komunitami a církvemi.

V srpnu klinika Yamuna zdarma ošetřila 982 barmských uprchlíků, z toho 609 bylo žen a 373 mužů. Během stejného měsíce se na klinice narodilo 6 zdravých dětí. V září klinika Yamuna zdarma ošetřila 1,132 pacientů, 707 žen a 425 mužů. Během měsíce září se na klinice narodilo 7 zdravých dětí. V říjnu klinika Yamuna zdarma ošetřila 1,306 pacientů, 832 žen a 474 mužů. Během měsíce září se na klinice narodilo 7 zdravých dětí.

10 dobrovolných asistentů, kteří na klinice pomáhali a učili se, získalo během těchto tří měsíců příležitost naučit se základům lékařské péče a jsou nyní schopni vypomoci v komunitě barmských uprchlíků.

Slova přijemce mikrograntu

"With the assistance from BCP, the clinic was able to provide more medicines and vaccines to Burmese refugees. The clinic received more number of patients during the micro-grant period. More clinic assistants were recruited and trained."

Fotografie

1.   Personál Yamuna Clinic.

yamuna 1

2.  Ordinace.

yamuna 2

3.  Distribuce léků.

yamuna 3

 

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').