Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Pomoc ženám a dívkám v Barmě v krizových situacích (Azylové domy)

Stručný přehled

Poskytování ubytování v azylovém domě a poradenství pro ženy a dívky v krizové situaci.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

28 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 13

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

KWHRO

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • KWHRO

Podrobnosti

Ženy a dívky žijící v Barmě a na hranici Barmy s Indií čelí domácímu násilí. Konkrétně jde o ženy z Kuki komunity. V případě, že se tyto ženy dostanou do problémů, hledají pomoc u KWHRO, organizace operující v příhraniční oblasti. Stává se, že do vyřešení případu musí oběť zůstat mimo domov. Vzniká tak potřeba azylového domu. Během pobytu v azylovém domě s ženami o problémech diskutujeme, nabízíme jim poradenství a podporu.

V azylovém domě hledají útočiště ženy ve věku 15 až 60 let, a to obvykle 3 až 4 za měsíc. Dále KWHRO v Barmě na týdenní bázi pořádá diskuse, na kterých si mohou ženy předávat zkušenosti a získají základní informace o azylovém domě.

Jak můžete pomoci? Přispějte na správu azylového domu na dobu 4 měsíců, tedy na pronájem prostor a zařízení, zdravotní péči, honorář pro koordinátory a poradce a stravu pro postižené ženy.

Další informace

Název organizace Kuki Women Human Rights Organization
O organizaci

Organizace Kuki Women’s Human Rights byla založena více než sedmi členy dne 1. 1. 2000 v Morehu, hraniční oblasti Manipur. Organizace podporuje demokracii, lidská práva, práva žen a dívek a posilování komunit. Poskytuje malý finanční obnos vdovám a velmi chudým rodinám v naší komunitě, dále poskytuje přístřeší a zdravotní péči ženám vystaveným násilí. Součástí organizace jsou i členové šířící mír, kteří působí v Barmě – pořádají školení o otázkách míru, lidských právech a násilí páchaném na ženách, ale například i o tradičním jazyce v Barmě. Spolu s představiteli místní komunity a místními obyvateli pracuje na vyřešení otázky násilí. Tato organizace a její působení jsou zde dobře známé a její práce si komunita cení. V současné době organizace čítá mnoho členů. Nyní pořádá pro ženy v komunitě kurzy krejčovství.

Celkové náklady INR 25,000 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 360)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Moreh, Manipur
Doba realizace Červenec - Září 2012
Aktuality Červenec-Srpen: V červenci a srpnu azylový dům KWHRO pomohl dvěma ženám, obětem fyzického týrání ze strany svých manželů. Ženám bylo v azylovém domě poskytnuto příštřeší, stejně jako jídlo a zdravotní péče. Dostalo se jim poradenství a podpory a poté se zúčastnily zprostředkovaného setkání se svými manžely.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').