Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Pomoc ženám a dívkám v krizové situaci v Barmě

Stručný přehled

Poskytování ubytování v azylovém domě a poradenství pro ženy a dívky v krizové situaci.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

24 %

availableCelkový počet podílů: 21
Množství podílů k dispozici: 16

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

women's discussion

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • women's discussion

Podrobnosti

Ženy a dívky z etnické skupiny Kuki v hraniční oblasti mezi Barmou a Indií jsou vystaveny sexuálnímu a domácímu násilí a nemají se na koho obrátit s žádostí o pomoc. Díky tomuto projektu bude otevřen azylový útulek pro ženy, jež jsou oběti násilí. Bude jim poskytováno poradenství a v případě potřeby i zdravotní péče a strava. Díky obydlí, kde budou ženy v bezpečí, opět získají sebevědomí a následně budou schopné být aktivnější v boji o svá práva.

Přispěním na tento projekt můžete pomoci pokrýt provozní náklady útulku (nájem, služby, pomůcky) na pět měsíců (od srpna do prosince 2011) a na poskytování poradenství a lékařské péče pro ženy, jež jsou oběti násilí.

Další informace

Název organizace Kuki Women Human Rights Organization
O organizaci

Organizace Kuki Women’s Human Rights byla založena více než sedmi členy dne 1. 1. 2000 v Morehu, hraniční oblasti Manipur. Organizace podporuje demokracii, lidská práva, práva žen a dívek a posilování komunit. Poskytuje malý finanční obnos vdovám a velmi chudým rodinám v naší komunitě, dále poskytuje přístřeší a zdravotní péči ženám vystaveným násilí. Součástí organizace jsou i členové šířící mír, kteří působí v Barmě – pořádají školení o otázkách míru, lidských právech a násilí páchaném na ženách, ale například i o tradičním jazyce v Barmě. Spolu s představiteli místní komunity a místními obyvateli pracuje na vyřešení otázky násilí. Tato organizace a její působení jsou zde dobře známé a její práce si komunita cení. V současné době organizace čítá mnoho členů. Nyní pořádá pro ženy v komunitě kurzy krejčovství.

Celkové náklady 27.500 Rs. (cca. 10.500 Kč)
Částka pro dárcovství 10.500 Kč
Celkový počet podílů 21
Místo Moreh, Manipur
Doba realizace srpen - listopad 2011
Aktuality
  • Červenec/srpen: Byla spuštěna příprava otevření domu bezpečí pro ženy v krizových situacích. Pro dům bezpečí byla již pronajata budova v Morehu, ve státě Manipur. KWHRO nabízelo ženám v nouzi asistenci a poradenství také v příhraničních oblastech. Dále pořádalo ženský diskusní program. Dům bezpečí byl oficiálně otevřen prvního srpna. První žena v něm našla útočiště již 3. Srpna a druhá byla přijata o deset dní později.
  • Září: Dvěma případům žen se dostalo pozornosti KWHRO a ženám bylo umožněno zůstat v azylovém domě. Vedle ubytování obdržely obě ženy finanční pomoc a mohly se o své situaci též poradit s odborníkem. KWHRO také ženám v Moheru pomáhá v hledání práce.

Výsledky

V červenci se začalo s přípravami na otevření ženského azylového domu v Moheru, státě Manipur. Za tímto účelem byla pronajata vhodná budova. V příhraničních oblastech KWHRO poskytovala ohroženým ženám asistenci a poradenské služby a vedla diskusní sezení. Oficiální otevření azylového domu proběhlo 1. srpna. Brány azylového domu se první ženě otevřely 3. srpna, druhá žena byla přijata o deset dní později. V září si KWHRO všimlo dalších dvou případů násilí páchaného na ženách a obětem bylo umožněno zůstat v azylovém domě. Oběma ženám se kromě ubytování dostalo i finanční pomoci a asistence odborníka.

V říjnu přijal azylový dům další 3 ženy, v listopadu 4 a 3 v prosinci. Během 5 měsíců své existence pomohl azylový dům celkem 15 ženám a dívkám. Pokud byla o případech zpravena KWHRO, zorganizovala organizace schůzku s obětí a později i s druhou stranou sporu (nejčastěji manželem nebo rodiči). Schůzky sloužily k osvětlení problému. KWHRO oběti poradila, jak dále postupovat a vyjednávala podepsání dohody, které by vyhovovalo oběma stranám. Vyřešení problému následoval spokojený rozchod jednotlivých aktérů. Ve většině případů, kdy došlo k domácímu násilí uvnitř rodiny, se ženy a dívky neměly kam vrátit.

Slova přijemce mikrograntu

“We believed that KWHRO safe house project meets our goals. The Kuki Women and girls from inside Burma become very encouraged during the discussion time and counseling time. They openly described what are their problems and decided to report us so that we become more friendly and these women and girls are ready to help to develop the status of the Kuki women from Burma. KWHRO would like to run the safe house in the near future and also, we are planning to do fund raising to continue our project. If BCP still want to support on this project, we are ready to run too. Thank you so much BCP and you are working the best for Burmese people.”

Fotografie

1. Slavnostní otevření azylového domu.

kwhro 1

2. Poradní schůzka.

kwhro 2

3. Diskutující ženy.

kwhro 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').