Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Školení o lidských právech a podpoře demokracie

Stručný přehled

Poskytování lidsko-právního školení lidem v Barmě
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

17 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 15

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Školení o lidských právech a podpoře demokracie

Podrobnosti

Pro barmánce v indickém exilu není vždy snadné pomáhat Barmáncům žijícím uvnitř země a na hranici Barmy s Indií. Mnoha lidem v Barmě pak chybí znalosti v oblastech lidských práv, demokracie a politiky. Konkrétně se jedná o Čjiny a Mizo žijící v Kalay, údolí Kabaw, oblasti Sagaing s významným vojenským ústředím. Lidem z těchto oblastí MWO poskytne školení zaměřené na problematiku lidských práv a podporu demokracie. Školení si klade za cíl podpořit přechod Barmy k demokracii a posílit v tomto duchu jak zemi samotnou, tak její obyvatelstvo. Školení by mělo iniciovat komunikaci a spolupráci mezi jednotlivými etnickými skupinami v Barmě. Mládež by měla být průkopníkem takovéto spolupráce.

Mizo Welfare Organization poskytne školení přibližně 40 lidem. Školení proběhne v červenci 2012 v údolí Kalay Kabaw a bude rozděleno na 2 sekce po 4 dnech. Priorita bude dána mladým lidem.

Jak můžete pomoci? Přispějte na přípravu a realizaci školení, tedy na pronájem prostor, kancelářské potřeby a cestovní náklady účastníků a školitelů.

Další informace

Název organizace Mizo Welfare Organization
O organizaci Barmská Lushai Union, posléze přejmenovaná na Mizo Welfare Organization, byla založena v říjnu 2007. Vznikla za účelem zlepšení dostupnosti sociálních služeb lidem, propagace a ochrany jejich kultury, zlepšení povědomí o lidských právech a demokracii. Zároveň slouží jako pojítko obyvatel údolí Kabaw v Barmě a členů barmské komunity žijících v Mizoramu. MWO by se chtělo při práci a pomoci zaměřit na ženy a mládež a pomoci v pozvolném rozvoji komunity.
Celkové náklady INR 25,000 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 360)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace Červen - Září 2012
Aktuality Červen/Červenec: Dva školitelé v červenci uskutečnili cestu z Aizawl ve státě Mizoram do Barmy, aby uspořádali školení o lidských právech a demokracii pro 2 skupiny účastníků v obcích Kalaymyo a Saigaing. Účastníci se dozvěděli o významu lidských práv a VDLP, základních principech demokracie a mezinárodní politické suverenity. Kurzu se zúčastnilo celkem 46 lidí, z nichž mnozí o zmiňovaných tématech slyšeli poprvé a získali tak užitečné poznatky.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').