Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Školení o lidských právech pro 20 pastorů

Stručný přehled

Uspořádání školení o lidských právech pro barmské pastory v Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

19 %

availableCelkový počet podílů: 16
Množství podílů k dispozici: 13

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

chro delhi

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • chro delhi

Podrobnosti

Barmská komunita uprchlíků a žadatelů o azyl v Dillí čítá vice než 10 000 osob, 29 čjinských kostelů a spolků a 28 pastorů, kteří jsou v komunitě uznáváni a mají v ní velký vliv. Většina z nich není aktivně zapojena do otázek lidských práv, a to i přesto, že čjinská komunita v Indii čelí mnoha problémům. Pastoři hrají v čjinské společnosti významnou úlohu a pokud jim bude poskytnuta pomoc v řešení každodenních obtíží, se kterými se jejich spolky setkávají, mohli by mnoho věcí změnit.

V červenci 2012 by organizace CHRO Delhi ráda uspořádala pro pastory třídenní školení o lidských právech, a umožnila jim tak, aby se mohli zapojit nejen do činností spojených s náboženstvím, ale i s lidskými právy členů jejich sborů či spolků. Školení se bude týkat otázek, jako je význam lidských práv, vztahu křesťanství a lidských práv a práva žen.

Můžete pomoci a přispět na uhrazení nákladů na uspořádání školení, které zahrnují pronájem přednáškového sálu, dopravu, kancelářské potřeby a pomůcky a honorář pro školitele.

Další informace

Název organizace Chin Human Rights Organization Delhi
O organizaci

Chin Human Rights organization (CHRO) je nevládní nezisková organizace, která byla právně založena v Kanadě a má pobočky v Indii, Thajsku a Spojených státech amerických.

Tato organizace byla založena v roce 1995 skupinou aktivistů z Čjinského státu, kteří monitorují situaci ohledně lidských práv ve Čjinském státu a západní Barmě podél hranic s Indií a Bangladéšem. Z původně malé organizace CHRO se postupně stala uznávaná a profesionálně řízená organizace zabývající se ochranou lidských práv. Jejím cílem se prosazovat a chránit práva občanů Čjinského státu prostřednictvím vzdělávání, školení, workshopů, ale rovněž i činnosti v oblasti advokacie. Organizace pomáhá občanům Čjinského státu, Barmy a uprchlíkům žijícím v Indii či Malajsii.

Celkové náklady INR 21,545 (cca. CZK 8,000 nebo EUR 300)
Částka pro dárcovství CZK 8,000
Celkový počet podílů 16
Místo Západní Dillí
Doba realizace Červen - Říjen 2012
Aktuality Červenec: V druhém červencovém týdnu uspořádalo CHRO Delhi třídenní seminář o lidských právech pro 14 pastorů, kteří slouží v barmské uprchlické komunitě. Účastníci se seznámili s principem univerzálnosti lidských práv, s Všeobecnou deklarací lidských práv, náboženskou svobodou a náboženským útiskem, a s propojením křesťanství s lidskými právy. Zpětná vazba od absolventů kurzu byla velmi pozitivní, když mj. uvedli, že “porozumění lidským právům by mohlo být nástrojem k větší jednotě a prostředkem k organizaci našeho lidu”.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').