Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Jak dokumentovat porušování lidských práv?

Stručný přehled

Školení o lidských právech a způsobech dokumentace jejich porušování
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

6 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 17

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Jak dokumentovat porušování lidských práv?

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

V Dillí je přibližně 10 000 barmských uprchlíků a žadatelů o azyl. Povědomí o lidských právech je mezi těmito lidmi velice nízké, a proto mnohdy nevědí, jak svá práva bránit, a často jsou vykořisťováni a diskriminováni. Velká část takovýchto případů zůstává nezdokumentována nejen kvůli neznalosti práva, ale také díky velmi slabé provázanosti mezi barmskými uprchlíky. Třídenní školení bude zaměřeno na vůdčí představitele jednotlivých komunit, duchovní a náboženské představitele a na členy různých ženských skupin a NNO.  Účastníci si rozšíří znalostí o lidských právech a způsobech zaznamenávání jejich porušování a zároveň společných školením dojde k většímu propojení jednotlivých skupin mezi sebou pro jakékoli budoucí aktivity.

Další informace

Název organizace Chin Human Rights Organization Delhi
O organizaci

Chin Human Rights Organization (CHRO) je nevládní nezisková organizace, která je registrována v Kanadě a má pobočky v Indii, Thajsku a Spojených státech amerických. Tato organizace byla založena v roce 1995 skupinou aktivistů z Čjinského státu, kteří monitorují situaci ohledně lidských práv ve Čjinském státu v západní Barmě podél hranic s Indií a Bangladéšem a mezi barmskými uprchíky v exilu. Z původně malé organizace se CHRO postupně stala uznávanou a profesionálně řízenou organizací zabývající se ochranou lidských práv. Jejím cílem se prosazovat a chránit práva občanů Čjinského státu prostřednictvím vzdělávání, školení, workshopů, ale rovněž i činnosti v oblasti obhajoby práv. Organizace pomáhá občanům Čjinského státu v Barmě a uprchlíkům žijícím v Indii či Malajsii.

Celkové náklady INR 24,780 (cca. CZK 9,000 / EUR 355 / USD 460)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Západní Dillí
Doba realizace Květen - Červen 2013
Aktuality

Třídenní workshop proběhl podle plánu v červnu 2013. Workshopu se zúčastnili vedoucí místních organizací, duchovní místních náboženských skupin a zástupci mládeže. V první části workshopu účastníci diskutovali o problémech v barmské komunitě v Dillí a vyměňovali si zkušenosti o různých službách dostupných pro jejich komunitu. Druhá část workshopu byla věnovaná zvládnutí základních metod dokumentace porušování lidských práv a způsobů, jak takto získané informace používat při obhajobě práv barmánců v Indii.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').