Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Výuka ohrožené monské tradiční hudby

Stručný přehled

Udržování tradiční monské kultury prostřednictví kurzů hraní na tradiční nástroje (jako např. "krokodýlí" nástroj) pro mladé lidi.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

30 %

availableCelkový počet podílů: 20
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Výuka ohrožené monské tradiční hudby

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Hra na tradiční monské nástroje je umění, které v oblasti jihovýchodní Asie již téměř vymizelo. Např. hra na "krokodýlí" nástroj (který je opravdu vyroben ve tvaru krokodýla) byla provozována také v Thajsku a ve Vietnamu, ale v současnosti ji ovládájí již jen někteří Monové. Protože je důležitou součástí jejich kulturního dědictví, rozhodla se HMCG uspořádat kurz pro 20 účastníků z řad mladých lidí, které povedou 2 zkušení lektoři po dobu dvou měsíců. 3 nejlepší studenti budou nakonec oceněni. Cílem projektu je předat znalosti mladší generaci a tak znovu oživit tradiční kulturu  a zachovat ji do budoucna, naučit mladé lidi, jak a proč si jí vážit a také ji zprostředkovat hudebním znalcům z celého světa.

Další informace

Název organizace The Heritage of Mon Culture Group
O organizaci

Heritage of Mon Culture Group byla založena v roce 2003. Jejím cílem je zachovávat a oživovat monské kulturní dědictví a tradice  v oblasti hudby a písní, tanců či literatury. V minulých letech např. poslali 3 monské hudebníky do USA, aby zde vyučovali hru na tradiční monské nástroje. Podobný tříletý projekt proběhl také v Thajsku. V současné době je vytvořena hudební skupina sídlící v "Monském domě"  v Moulmein, která vystupuje při různých příležitostech jako např. Monský národní den.

Celkové náklady MMK 400,000 (cca. CZK 10,000 / EUR 385 / USD 500)
Částka pro dárcovství CZK 10,000
Celkový počet podílů 20
Místo Moulmein, Barma
Doba realizace Květen - Červenec 2013
Aktuality

Kurz se uskutečnil v červnu 2013 a nově vyškolená mládež se zapojila do souboru, který díky novým posilám začal vystupovat s velkým úspěchem na kulturních akcích v monském státě i v hlavním městě Barmy Rangúnu. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z vystoupení sboru během návštěvy týmu BCP.

Přečtěte si reportáž ČRo o tomto projektu zde.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').