Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Výuka počítačových dovedností

Stručný přehled

Provoz počítačového školícího centra.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

KRC

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • KRC

Podrobnosti

Situace uprchlíků z hlediska zdravotní péče a prostředků na živobytí (příjmu) je nezáviděníhodná. Většina kačjinských uprchlíků postrádá finanční prostředky a nezbytné doklady, aby se mohli učit jazyk a osvojili si počítačové dovednosti, které by jim umožnili získat dobrou práci. Mnoho uprchlíků, kterým se podaří získat práci v místních podnicích/továrnách, je vystavena nespravedlivému zacházení a diskriminací na pracovišti. V roce 2011 KRC otevřelo počítačové školící středisko, kde se na uprchlíků seznámíli a naučíli pracovat s počítačem a používat internet.

 

Na základě úspěšného školení z minulého roku by organizace KRC znovu ráda uspořádala školení v oblasti hardwaru a softwaru spolu s dalšími kurzy, jako je desktop publishing, základy práce se sítěmi a základy tvorby internetových stránek. S většími počítačovými dovednostmi budou mít účastníci kurzu lepší šanci najít si práci a žít ve stabilnější životní situaci. Školení bude probíhat od srpna do října 2012.

Můžete pomoci a přispět na uhrazení nákladů na uspořádání školení pro 20 účastníků z komunity uprchlíků. Tyto náklady zahrnují počítačové vybavení, elektřinu, kancelářské pomůcky a dopravu pro školitele.

Další informace

Název organizace Kachin Refugee Committee
O organizaci

V roce 2002 byl v Novém Dillí založen Kachin Refugee Committee (KRC), zastupující příslušníky kačjinské etnické skupiny, kteří uprchli z Barmy do Indie. Organizaci zastupuje koordinátor, asistent koordinátora a 5 poradních členů.

Hlavním cílem Výboru je pomáhat kačjinským uprchlíkům v oblasti péče o zdraví, vzdělání a zabezpečování prostředků na živobytí. Uvedená organizace může rovněž působit jako styčný bod s OSN pro evidenci kačjinských uprchlíků v Indii.

Celkové náklady INR 25,000 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 360)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Janakpuri, Nové Dillí
Doba realizace Srpen - Řijen 2012
Aktuality

Červenec: KRC zahájilo poskytování počítačových kurzů ve svém centru v polovině července, lekce se konají každou sobotu odpoledne. Témata zahrnují networking, hardware a software. Většina členů uprchlické komunity má velmi omezené znalosti o počítačích a z bezplatných kurzů mají velký užitek. Mnoho z nich se naučilo používat email a Facebook a jsou nyní schopni zůstat v kontaktu především s dalšími Barmánci po celém světě. Využívají nyní take možností internetu ke studiu angličtiny a k seznámení se s obecnými tématy. Po absolvování základních kurzů jsou někteří studenti schopni zúčastnit se kurzů pokročilých, které nabízejí jiné organizace.

Srpen: Deset studentů pokračovalo v započatém kurzu zlepšování se v práci s počítačem pořádaným výborem KRC. Díky tomuto kurzu si studenti prohloubili své schopnosti používat internet a počítač obecně (psaní barmským písmem, používání Photoshopu). Centrum All Kachin Students Youth Union, kde se kurz koná, je otevřeno každý den a lidé zde mohou používat počítače či se připojit na internet a procvičovat si to, co se naučili.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').