Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Studium a výuka práce s počítačem

Stručný přehled

Spuštění a provoz počítačového školícího centra s přístupem k internetu.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

4 %

availableCelkový počet podílů: 25
Množství podílů k dispozici: 24

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

computer training at KRC

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • computer training at KRC

Podrobnosti

Situace uprchlíků z hlediska zdravotní péče a prostředků na živobytí (příjmu) je nezáviděníhodná. Většina kačjinských uprchlíků postrádá finanční prostředky a nezbytné doklady, aby se mohli učit jazyk a osvojili si počítačové dovednosti, které by jim umožnili získat dobrou práci. Mnoho uprchlíků, kterým se podaří získat práci v místních podnicích/továrnách, je vystavena nespravedlivému zacházení a diskriminací na pracovišti.

KRC otevře počítačové školící středisko, kde se na 30 kačjinských uprchlíků seznámí a naučí pracovat s počítačem a používat internet. Účast bude volná, nezpoplatněná. Zařízení zůstane majetkem organizace pro další kola školení.

Projekt počítá se zlepšením kvalifikace uprchlíků, kteří budou schopni číst zprávy, získávat jim užitečné informace a komunikovat se svými rodinami a přáteli. Dále jim nové schopnosti vylepší postavení na pracovním trhu i při studiu.

Projekt bude realizován za pomoci jednoho koordinátora projektu a jednoho asistenta. Školení povedou dva dobrovolníci, kteří budou v práci pokračovat i po ukončení projektu. Školení bude probíhat dvakrát týdně a pokryje následující témata: hardware, Windows, office applications, a internet.

Pomoci můžete finančním příspěvkem, který pomůže pokrýt náklady na dva počítače, nábytek a psací potřeby pro školící centrum.

Další informace

Název organizace Kachin Refugee Committee
O organizaci

V roce 2002 byl v Novém Dillí založen Kachin Refugee Committee (KRC), zastupující příslušníky kačjinské etnické skupiny, kteří uprchli z Barmy do Indie. Organizaci zastupuje koordinátor, asistent koordinátora a 5 poradních členů.

Hlavním cílem Výboru je pomáhat kačjinským uprchlíkům v oblasti péče o zdraví, vzdělání a zabezpečování prostředků na živobytí. Uvedená organizace může rovněž působit jako styčný bod s OSN pro evidenci kačjinských uprchlíků v Indii.

Tato organizace úspěšně dokončila projekt v rámci mikrograntového programu pro rok 2010.

Reportáž z Indie o loňském projektu stejné organizace

Celkové náklady 33.600 Rs. (cca. 12.900 Kč)
Částka pro dárcovství 12.500 Kč
Celkový počet podílů 25
Místo Janakpuri, Nové Dillí
Doba realizace srpen - prosinec 2011
Aktuality
  • Srpen: KRC zakoupilo 2 počítače, stůl, tabuli a knihy. Připravilo prostor pro počítačové centrum v rámci kanceláře studentské, mládežnické unie Kachinů. 18. Srpna začalo nabízet školení s vyučováním ve čtvrtek a v neděli. Účastníci nejprve dostanou základní informace z oblasti hardwaru, následně softwaru. Školení probíhá jak v jazyce Kachinů, tak v barmánčině.
  • Září/říjen: Na teoretické školení zaměřené na počítače a hardware ze srpna navázalo v září (a říjnu) delší praktické školení. Účastníci se učili opravit počítač, pracovat s MS Word a dalším softwarem. Kurz bude zakončen zkouškou a úspěšní účastníci obdrží certifikát o absolvování.

Výsledky

V srpnu KRC nakoupila čtyři počítače, nábytek a vybavení potřebné ke spuštění malého počítačového centra a dva školitelé-dobrovolníci okamžitě začali nabízet celkem 31 studentům krátké počítačové kurzy (hardware, software a používání Internetu). Účastníci kurzu se naučili, jak odstranit základní závady na počítači, nainstalovat operační systém Windows a používat aplikace jako je MS Word a PowerPoint.

V listopadu obdrželi certifikáty o absolvování kurzu ti studenti, kteří do kurzů chodili pravidelně a měli dobré výsledky (19 studentů z původních 31). Školitelé-dobrovolníci budou pokračovat v poskytování kurzů i přesto, že kurz již oficielně skončil. Mnoho studentů chodí do centra pravidelně, aby si procvičili, co se naučili, a aby se navzájem rozvíjeli učením se jeden od druhého.

Slova přijemce mikrograntu

"We got benefit from this training because we are learning by our language Kachin and Burmese so we understand everything very easily. And almost all youth from KRC are interesting on this training and all of us deeply faith on this training it will be help us to solve livelihood problems wherever we will go and stay have a big opportunity by getting better job."

Fotky

1. Nové počítačové školicí centrum.

KRC 1

2. Kurz zaměřený na hardware.

KRC 2

3. Prezentace certifikátů o absolvovální kurzu.

KRC 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').