Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Výroba a prodej 'momo'

Stručný přehled

Vytváření finančních příjmů prodejem potravin.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

100 %

sold outCelkový počet podílů: 9
Všechny podíly jsou vyprodány.

Projekt je už plně podporován. Prosím, vyberte jiný.

Momo

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • Momo

Podrobnosti

Vetšina osob Kuki žijících v Dillí není schopna najít práci a zajistit si živobytí. KSDR najme sedm mladých uprchliků z etnické skupiny Kuki, kteří jsou v současně době nezaměstnaní, aby se podíleli na tomto projektu. Najmou si prostory a nakoupí nábytek, kuchyňské zařízení a suroviny pro realizaci prodeje 'momo'.

Tento projekt vytvoří dostatečný příjem pro pokračování práce. Nabízené pokrmy budou Momo, což je druh knedliků obvyklých po celé Asii a může být prodáván jako levný 'fast food'.

Můžete pomoci přispěním na náklady při počátcích tohoto obchodu, včetně nákupu zásob a výdajů při pronájmu prostor, kde bude jídlo připravováno.

Další informace

Název organizace Kuki Students Democratic Front
O organizaci

Organizace byla založena 12. prosince 1992. Původně byla zorganizována třemi osobami v oblasti indických hranic. Tito lidé uprchli z Barmy během protestu v roce 1988. Požadavky organizace jsou především získání autonomie a jejich vlastního státu v Barmě. KSDR vyvíjí některé aktivity v příhraniční oblasti včetně vytvoření jistoty lidských práv, výuky o historii Kuki a podpory etnika.

Celkové náklady 12.000 Rs. (cca. 4.600 Kč)
Částka pro dárcovství 4.500 Kč
Celkový počet podílů 9
Místo Vikaspuri, Nové Dillí
Doba realizace září - prosinec 2011
Aktuality
  • Srpen: KSDF vyučil své členy v dělání „momo“ a rozhodl, kdo bude zodpovědný za přípravu jídla, marketing a prodej. Byla pronajata kuchyň a nalezeno místo vhodné pro prodej „momo“. Prodej v prvním měsíci sice stagnoval, ale přesto se denně prodalo na 20 talířů „momo“.
  • Září: Díky tvrdé práci členů šel prodej nahoru na průměrných 35 talířů za den. Vzrůstající zisky znamenají lepší platy pro členy a tím pádem i lepší osobní vyhlídky.

Výsledky

Členové komunity Kuki byli vyškoleni na to, jak momo připravit a prodávat na prodejně blízko PVR Cinema Hall ve Vikaspuri. Na začátku projektu se každý den prodalo v průměru 20 porcí kuřecího momo a 15 porcí vegetariánského momo. Prodejní místo muselo být přemístěno jinak, ale skupina se zároveň rozhodla, že bude poskytovat i donášku a catering pro menší akce. V září se tak prodej zvedl průměrně na 35 porcí kuřecího momo a 25 porcí vegetariánského momo denně a v říjnu se opět lehce zvýšil. Skupina se rozhodla koupit mrazničku z druhé ruky, aby se snížilo plýtvání potravinami a proces přípravy pokrmu se zjednodušil.

Slova příjemce mikrograntu

"After finishing this project period, the project material things will be remaining for our organization. So we can run it our own project and earn the money and stand ourselves to serve our daily lively hood problem. We will also increasing and carrying on the business larger and larger so that the members also have a job as well as the community and the organization will stand and work strongly for our people." "We the project members kindly hope that you comply and understand our project, which will be a very helpful for us and all in the future and lastly we are really grateful for yours assistance."

Fotky

1. Příprava pokrmu momo.

KSDF 1

2. Momo připraveno k uvaření.

KSDF 2

3. Prodejní stánek se specialitou momo.

KSDF 3

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').