Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Příručky o lidských právech v čjinském jazyce

Stručný přehled

Vydání a distribuce školicí příručky o lidských právech v čjinském jazyce podpoří rozšířování povědomí o lidských právech v indo-barmském pohraničí
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

6 %

availableCelkový počet podílů: 16
Množství podílů k dispozici: 15

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

chro

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • chro

Podrobnosti

CHRO zdokumentovala již mnoho případů porušování lidských práv v Čjinském státě a přesto mnoho dalších zůstává bez povšimnutí. Ve většině případů je důvodem především malé povědomí lidí o svých právech. Příručka v jazyce Čjin by tak mohla pomoci s rozšiřováním informovanosti o lidských právech a následně lépe zdokumentovat jejich porušování. Z dlouhodobého hlediska se odrazí hlubší znalost této problematiky v důslednějším prosazování dodržování těchto práv.

Příručka střední velikosti bude mít zhruba 300 stran a je určena především školitelům lidských práv z komunity Čjin, dále pak nestátním organizacím, politickým vůdcům, čjinským médiím a také místním skupinám mládeže.

Další informace

Název organizace Chin Human Rights Organization Aizawl
O organizaci

Chin Human Rights organization (CHRO) je nevládní nezisková organizace, která je registrovaná v Kanadě a má pobočky v Indii, Thajsku a Spojených státech amerických. Tato organizace byla založena v roce 1995 skupinou aktivistů z Čjinského státu, kteří monitorují situaci ohledně lidských práv ve Čjinském státu v západní Barmě a mezi barmskými uprchlíky v zahraničí. Z původně malé organizace CHRO se postupně stala uznávaná a profesionálně řízená organizace zabývající se ochranou lidských práv. Jejím cílem se prosazovat a chránit práva občanů Čjinského státu prostřednictvím vzdělávání, školení, workshopů a lidskoprávních kampaní. Organizace pomáhá občanům Čjinského státu a uprchlíkům žijícím v Indii či Malajsii.

Celkové náklady INR 22,000 (cca. CZK 8,000 / EUR 310 / USD 400)
Částka pro dárcovství CZK 8,000
Celkový počet podílů 16
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace Duben - Září 2013
Aktuality

CHRO pracuje na překladu příručky.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').