Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Vydávání novin Matu Hlimtue Herald

Stručný přehled

Výroba a vydávání novin určených komunitě Matu Hlimtue
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 9
Množství podílů k dispozici: 7

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

hlimtue

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • hlimtue

Podrobnosti

Komunita Matu má limitovaný přístup ke zprávám ve svém rodném jazyce. Jejich povědomí o dění v Barmě a ve světě je tudíž omezené. Většina lidí Matu nemluví anglicky, hindsky ani barmsky. Publikace v jazyce Matu jsou proto důležitým zdrojem zpráv a zároveň prostředkem k udržování kulturního dědictví komunity.

Noviny Matu Hlimtue Herald jsou vydávány od roku 2007. Existenčně jsou závislé na drobných dotacích, které dostávají. Tento grant umožní navýšit počet výtisků novin, což by mělo následně vést k rozšíření jejich čtenářské obce.

Jak můžete pomoci? Přispějte na vydávání novin Matu Hlimtue Herald po dobu 3 měsíců od července do září 2012, tedy na elektřinu, kancelářské potřeby, komunikaci a dopravu, tisk a distribuci novin.

Další informace

Název organizace Matu Hlimtue Herald News Journal
O organizaci Noviny Matu Hlimtue Herald News založili 2 lidé v Novém Dillí v červnu 2004. Prvotním impulsem pro založení novin byla podpora a zviditelnění literatury Matu, informací o zdraví, lidských právech, politické situaci a informací obecně. Na výrobě novin se podílí vedoucí editor, editor, finanční manažer, reportér, dopisovatel a fotograf. Výtisky novin jsou distribuovány v Dillí, Mizoramu, v příhraničních oblastech a dále také prostřednictvím e-mailu.
Celkové náklady INR 12,500 (cca. CZK 4,500 nebo EUR 175)
Částka pro dárcovství CZK 4,500
Celkový počet podílů 9
Místo Západní Dillí
Doba realizace Červen - Září 2012
Aktuality

Červen/Červenec: V červnu a v červenci byl připraven, vytisknut a prostřednictvím emailu i v papírové podobě distribuován list Matu Hlimtue News, a to tisícům čtenářů v Indii a Barmě, stejně tak jako v Thajsku, Malajsii, Austrálii, Kanadě a v USA.

Srpen: Informační bulletin Matu Hlimtue Herald News vyšel v srpnu a byl poskytnut asi 10 000 čtenářům v Barmě a po celém světě (Austrálii, Kanadě, Dánsku, Malajsii, Novém Zélandu, Norsku, Singapuru, Jižní Koreji, Thajsku a Spojených státech) prostřednictvím emailu či v tištěném vydání. Bulletin si navíc na internetové adrese www.matupi.net přečetlo přibližně 60 000 čtenářů. Díky tomu, že si lidé z kmene Matu mohou přečíst zprávy ve svém rodném jazyce, mohou lépe porozumět politické a ekonomické situaci a otázkám v oblasti lidských práv.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').