Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Reitegrace osob s HIV/AIDS do domácího prostředí

Stručný přehled

Tento projekt poskytuje osobám s HIV/AIDS podporu při zakládání malých farem po návratu domů z intenzivního léčení na klinice NHAPCC
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

5 %

availableCelkový počet podílů: 40
Množství podílů k dispozici: 38

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

Reitegrace osob s HIV/AIDS do domácího prostředí

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

Podrobnosti

Centrum NLD pro prevenci a léčbu HIV/AIDS (NHAPCC) poskytuje zdravotní a sociální služby pro osoby s HIV/AIDS. Mnoho lidí s diagnózou HIV/AIDS musí opustit své domovské vesnice, aby vyhledali specializovanou pomoc na klinice NHAPCC, protože v jejich vesnicích není k dispozici odpovídající lékařská péče. Když se po intenzívním léčení vracejí zpět domů, zjišťují, že se musejí potýkat nejen s mnohými předsudky spojenými s HIV/AIDS, ale také, že často během své nepřítomnosti přišli o svoji obživu. 

NHAPCC se rozhodla nabízet svým pacientům připravujícím se na návrat domů školení v základech živočišné výroby. Uspěšným absolventům školení NHAPCC poskytne prasata a pravidelnou podporu, aby mohli založit malé farmy a tak získali zdroj obživy. Nabídka masa za rozumné ceny v jejich vesnicích také napomůže reintegraci těchto osob do místní komunity. Určité procento vyprodukovaných prasat bude předáváno dalším pacientům kliniky, což napomůže udržitelnosti celého projektu. 

Váš podíl v projektu přispěje na zakoupení prasat, organizaci školení a cestovní výdaje dobrovolníků, kteří poskytují podporu účastníkům projektu.

Další informace

Název organizace NLD HIV/AIDS Prevention and Care Center
O organizaci

Centrum NLD pro prevenci a léčbu HIV/AIDS (NHAPCC) vzniklo v roce 2002 za účelem poskytování osvěty a odborné pomoci v oblasti HIV/AIDS. Současné aktivity NHAPCC zahrnují provozování komunitního centra, které poskytuje základní ubytování a zdravotní péči pro osoby s HIV/AIDS. NHAPCC dále podporuje aktivity na reintegraci osob s HIV/AIDS do společnosti. Od svého vzniku je organizace plně finančně závislá na darech jednotlivců.

Celkové náklady MMK 800,000 (cca. CZK 20,000 / EUR 770 / USD 1,000)
Částka pro dárcovství CZK 20,000
Celkový počet podílů 40
Místo Rangún, Barma
Doba realizace Květen - Prosinec 2013
Aktuality

Z mikrograntu BCP bylo zakoupeno 8 prasat, která byla rozdělena mezi pacienty vracející se do svých rodných vesnic. Podle smlouvy uzavřené mezi klinikou a pacienty se z nově narozených prasat jedna třetina věnuje dalším pacientům, zatímco dvě třetiny si účastníci projektu ponechají na prodej nebo další chov.

Poslechněte si reportáž ČRo o tomto projektu zde

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').