Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Kurz přípravy a prodeje pokrmů

Stručný přehled

Zajištění 12ti-denního školení ženám barmských uprchlíků. Školení v přípravě pokrmů (indických, čínských, mizo, barmských a pekárenských výrobků) jim umožní vydělat si na živobytí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

17 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 15

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

GDN 2012

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • GDN 2012

Podrobnosti

Ženám barmských uprchlíků často chybí dovednosti a znalosti nezbytné k výdělečné činnosti, kterou by podpořily svoji rodinu. Jednou z cest, jak mohou ženy vydělávat a pomáhat tak živit svoji rodinu, je příprava jídel a jejich prodej. Aby se uchytily na indickém trhu, potřebuje většina žen doplnit dovednosti v oboru.

Grassroot Development Network vyškolí 10 žen. Školení proběhne v červnu 2012 a bude trvat 12 dní. Pět instruktorů pokryje následující témata: příprava indických pokrmů, pečení, příprava čínských pokrmů, příprava sezónního ovoce a zeleniny a příprava mizo a barmských pokrmů. Účastnice se také naučí, jak své zboží umět prodat. Spektrum participujících žen zahrne ty, jež se pohybují pod čárou chudoby a svobodné ženy.

Jak můžete pomoci? Přispějte na přípravu a realizaci školení, tedy na pronájem prostorů a výbavy na vaření, ingredience, náklady na dopravu a honorář školitelů.

Další informace

Název organizace Grassroot Development Network
O organizaci Organizaci Grassroots Development Network založili v roce 2006 dělníci a uprchlíci z Mizoramu. V roce 2008 proběhla na základě zákona 2005 o mizoramských firmách a sdruženích její registrace. Organizace si klade za cíl propagaci lidských a ženských práv, podporu soběstačnosti fungování komunit a asistenci barmským uprchlíkům a pracovním migrantům ve státě Mizoram. GDN provozuje chráněné bydlení Dům ochrany pro ženy a dívky, které padly za oběť násilí, zvláště domácího násilí uvnitř barmské komunity. Organizace dále poskytuje školení v otázkách gendru a obhajoby lidských práv a aktivně pomáhá ženám uprchlíků najít si trvalé zaměstnání. GDN se věnuje capacity building aktivitám pro barmské uprchlíky, zejména pro ženy, které souhlasí, že se o získané vědomosti podělí s komunitou a navnadí další její členy k účasti.
Celkové náklady INR 24,500 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 350)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Aizawl, Mizoram
Doba realizace Červenec 2012
Aktuality

Červenec: V třetím červencovém týdnu zorganizovala GDN kuchařský kurz pro 10 žen žijících v Aizawl s cílem umožnit těmto ženám vydělávat si prodejem jídla. Absolventky kurzu se naučily připravovat různé pokrmy, zázvorový džus či zázvorové sladkosti. Vše, co účastnice během kurzu vyrobily, bylo následně prodáno. Po skončení kurzu získaly 2 absolventky zaměstnání v restauraci a 1 vdova pomáhá zajistit svoji rodinu prodejem zázvorového džusu a sladkostí.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').