Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Vydávání novin Matu Herald

Stručný přehled

Výroba a publikování měsíčníku v jazyce Matu za účelem šíření informací mezi Barmánci žijícími mimo vlast.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

0 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 18

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

matu herald news

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • matu herald news

Podrobnosti

Významná část barmských uprchlíků žijících v Indii nemá dobrou znalost angličtiny ani hindštiny. To jim znemožňuje sledovat aktuální dění jak v Barmě, tak ve světě. Sdělovací prostředky jsou nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem šíření zpráv. Pokud v dané zemi žijí informovaní a uvědomělí občané, pak mají média moc politickou situaci v zemi významně ovlivňovat. Od publikování měsíčníku v jazyce Matu si organizace Matu Herald slibuje rostoucí zájem barmského lidu o demokracii a v úplném důsledku pomoc při budování lepší Barmy. Dostupnost zpráv a lepší informovanost o dění ve světě povede k hlubšímu porozumění fungování demokracie. Až nastane čas, budou Barmánci lépe připraveni aplikovat v Barmě demokracii v praxi.

Každý měsíc je vydáváno přibližně 500 výtisků, které jsou distribuovány v oblasti Nového Dillí. Můžete přispět na vydávání měsíčníku Matu Herald po dobu 6 měsíců od května do října 2013, tedy na kompletaci, editorskou činnost, tisk a distribuci měsíčníku.

Další informace

Název organizace The Matu Herald News Group
O organizaci Organizace Matu Herald bylo založeno v říjnu 2008. Za cíl si organizace stanovila informování Barmánců žijících mimo vlast (zejména jde o komunitu Matu žijící v Indii) o politické situaci v Barmě. Členové organizace vnímají vydávání měsíčníku také jako způsob, jak nenásilnou formou vyjádřit svůj politický postoj k nadvládě barmské vojenské junty.
Celkové náklady INR 25,000 (cca. CZK 9,000 / EUR 355 / USD 460)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Sitapuri v Novém Dillí
Doba realizace Květen - Říjen 2013
Aktuality

Výroba a publikace šesti vydání měsíčníku Matu Herald od května do října 2013 proběhla podle plánu. Členům barmské komunity v Indii, kteří hovoří jazykem Matu bylo každý měsíc distribuováno 500 výtisků tohoto měsíčníku. Například červnové číslo zahrnuje reportáže z aktuálních aktivit v barmské uprchlické komunitě v Dillí, přehled zpráv ze světa nebo novinky z politického vývoje v Barmě. Pět set výtisků a elektronická verze v etnickém jazyce Matu zajišťují, že lidé z této komunity mají přístup k hlavním zprávám a mohou sledovat vývoj situace ve své zemi.  

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').