Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Propagace novin Matu Herald

Stručný přehled

Výroba a publikování měsíčníku v jazyce Matu.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 9
Množství podílů k dispozici: 7

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

matu herald news

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • matu herald news

Podrobnosti

Významná část barmských uprchlíků žijících v Indii nemá dobrou znalost angličtiny ani hindštiny. To jim znemožňuje sledovat aktuální dění jak v Barmě, tak ve světě. Sdělovací prostředky jsou nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem šíření zpráv. Pokud v dané zemi žijí informovaní a uvědomělí občané, pak mají média moc politickou situaci v zemi významně ovlivňovat. Od publikování měsíčníku v jazyce Matu si nakladatelství Matu Herald slibuje rostoucí zájem barmského lidu o demokracii a v úplném důsledku pomoc při budování lepší Barmy. Dostupnost zpráv a lepší informovanost o dění ve světě povede k hlubšímu porozumění fungování demokracie. Barmánci, až uzraje čas, tak budou lépe připraveni aplikovat v Barmě demokracii v praxi.

Jak můžete pomoci? Přispějte na vydávání měsíčníku Matu Herald po dobu 3 měsíců od června do srpna 2012, tedy na kompletaci, editorskou činnost, tisk a distribuci měsíčníku.

Další informace

Název organizace Matu Herald News Group
O organizaci Nakladatelství Matu Herald bylo založeno v říjnu 2008. Za cíl si nakladatelství stanovilo informování Barmánců žijících mimo vlast (zejména jde o komunitu Matu žijící v Indii) o politické situaci v Barmě. Členové nakladatelství vnímají vydávání měsíčníku také jako způsob, jak nenásilnou formou vyjádřit svůj politický postoj k nadvládě barmské vojenské junty.
Celkové náklady INR 12,500 (cca. CZK 4,500 nebo EUR 175)
Částka pro dárcovství CZK 4,500
Celkový počet podílů 9
Místo Sitapuri v Novém Dillí
Doba realizace Červen - Srpen 2012
Aktuality

Červen: Nakladatelství Matu Herald dalo do oběhu červnové vydání novin Matu Herald. Jeho zaměstnanci za tímto účelem vybrali nejdůležitější místní a mezinárodní zprávy k uveřejnění, napsali a zredigovali články a vyrobili jak tištěné, tak elektronické kopie novin určené k distribuci.

Červenec: Vydávání Matu Herald News pokračovalo i v červenci, s články pojednávajícími o místních i mezinárodních zprávách. Díky tištěným i elektronickým vydáním mohlo přibližně 4 700 lidí číst noviny ve svém vlastním jazyce.

Srpen: Srpnové vydání informačního bulletinu Matu News bylo připraveno, vytištěno a poskytnuto 4 000 osob prostřednictvím emailu či v tištěném vydání. Čtenářům jsou zpřístupněny místní, mezinárodní a především barmské zprávy v jejich vlastním dialektu Matu. Barmští uprchlíci v Dillí mají veliký zájem o to, co se děje v jejich rodné zemi, a o hlasy lidu bojujícího za demokracii.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').