Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Můžou uprchlíci studovat na vysokých školách?

Stručný přehled

Seminář pro mladé lidi z uprchlické komunity o možnostech studia na VŠ v Indii včetně praktického poradenství pro přijímací zkoušky.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

69 %

availableCelkový počet podílů: 16
Množství podílů k dispozici: 5

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

CSU3

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • CSU
  • CSU2
  • CSU3

Podrobnosti

Přestože je vzdělání nezbytné pro úspěšnou budoucnost mladých barmských uprchlíků, mnoho z nich má pocit, že vysoká škola je pro ně nedosažitelná, ať už kvůli nedostatku financí, nebo kvůli formálním komplikacím pramenícím z jejich postavení jako uprchlíků. Možnosti ale existují!

Seminář pořádaný CSU se zaměří na poradenství právě ohledně různých studijních možností, stipendijních programů a jiných praktických otázek spojených se studiem na VŠ. O své zkušenosti z praxe se s mladými barmskými uprchlíky podělí ti, kteří již na VŠ úspěšně studují. Seminář se uskuteční během prvního červnového týdne 2013, protože přijímací řízení na většinu VŠ v Indii probíhá právě v červnu. Pozvánky na seminář budou distribuovány prostřednictvím církevních institucí a komunitních společenství a organizací.

Další informace

Název organizace Chin Student Union (CSU)
O organizaci

Čjinskou studentskou organizaci založilo v roce 1946 několik čjinských studentů z Rangúnské univerzity s myšlenkou účastnit se hnutí za nezávislost na britském impériu. Poté, co se vůdci organizace ocitli v exilu po studentské vzpouře z 8. srpna 1988, došlo roku 1995 k obnovení této organizace v Indii. Mezi úkoly CSU patří pomoc se vzdělávacími a sociálními problémy Čjinů, s uchováváním a propagací jejich literatury, kultury a tradic. Dále CSU obhajuje hodnoty rovnosti a sebeurčení lidí uvnitř Barmské unie, a to spolu s dalšími organizacemi jiných etnických skupin. CSU pomáhá barmským studentům a mládeži s přijetím na indické školy a univerzity. Pro barmské uprchlíky v Dillí organizují sezení, školení a jiné aktivity. Spolupracují s organizacemi Tibetských studentů a Indických studentů.

Celkové náklady INR 21,100 (cca. CZK 8,000 / EUR 300 / USD 390)
Částka pro dárcovství CZK 8,000
Celkový počet podílů 16
Místo Nové Dillí
Doba realizace Srpen 2013
Aktuality

Seminář proběhl 2.srpna 2013 a zúčastnilo se ho 61 barmských dívek a chlapců. Pod vedením tří zkušených facilitatorů účastníci získali informace o kariérním poradenství (výběr povolání a vytvoření plánu pro dosažení kariérních cílů) a poté se blíže věnovali otázkám studijního poradenství (výběr správné školy, přijímací řízení, možnosti stipendií a jiné zdroje financování studia).

Pořadatelé se pochlubili, že po loňském ročníku podobného semináře (také podpořeného z mikrograntu BCP) se letos podařilo úspěšně začít s vysokoškolským studiem 10ti studentům (v předešlích letech býval průměr 2 noví studenti každý rok).

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').