Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Klinika pro barmskou komunitu v Indii

Stručný přehled

Poskytování bezplatné zdravotní péče barmským uprchlíkům žijícím v Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

3 %

availableCelkový počet podílů: 29
Množství podílů k dispozici: 28

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

yamuna clinic

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • yamuna clinic

Podrobnosti

Cílem tohoto projektu je poskytovat bezplatnou základní zdravotní péči v rodném jazyce barmským uprchlíkům v Dillí. Většina pacientů jsou ženy a děti, kteří mají jinak velmi omezený přístup ke zdravotní péči, ať už z finančních důvodů nebo z důvodu jazykové bariéry.

Klinika zároveň nabízí vyškolení dobrovolnic z řad barmských uprchlíků jako zdravotních asistentek.

Příspěvkem na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na provoz kliniky, jež zahrnují výdaje za nájem a služby, vakcíny, léky, zdravotnické potřeby a náklady na školení dobrovolnic.

Další informace

Název organizace Yamuna Clinic
O organizaci

Yamuna ClinicKlinika Yamuna Clinic byla otevřena v roce 2002 a jejím cílem je poskytovat základní zdravotní péči barmským uprchlíkům v Indii. Klinika o jedné místnosti se nachází v oblasti Vikas Puri, Dillí, uprostřed čtvrti, kde žije mnoho barmských uprchlíků. Je otevřena tři dny v týdnu. Zaměstnává jednoho lékaře, zdravotní sestru a 5-7 dobrovolných zdravotních asistentek.

Yamuna Clinic poskytuje nezbytnou zdravotní péči barmským uprchlíkům včetně distribuce léků, provádění menších operací, porodů, školení o poskytování první pomoci a zvyšování povědomí o zdraví a hygieně v barmských komunitách a církvích.

Klinika je financována pouze na základě dárcovství ze strany jednotlivců v Indii a v zahraničí a prostřednictvím dárcovské kasičky na klinice. Blog najdete zde.

Film o vedoucím kliniky a jak se dostal do Indie

Celkové náklady INR 40,000 (approx. CZK 14,500 / EUR 570 / USD 730)
Částka pro dárcovství CZK 14,500
Celkový počet podílů 29
Místo Vikas Puri, Delhi
Doba realizace Duben - Prosinec 2013
Aktuality

Klinika Yamuna funguje podle plánu. V květnu a červnu 2013 bylo na klinice ošetřeno 1,083 osob. Ve stejném období zdravotnický personál kliniky pomohl na svět devíti miminkům. Některá z nich by bez lékařské péče na klinice nepřežila. 

V červnu klinika přivítala svoji 65. zdravotnickou dobrovolnici. Zároveň se dvěma dobrovolnicím vyškoleným na klinice podařilo úspěšně složit přijímací zkoušky na zdravotnickou školu. Tyto novinky potvrzují, že práce kliniky má pozitivní dopad na úroveň zdravotní osvěty i motivace barmských uprchlíků angažovat se ve své komunitě. 

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').