Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Klinika pro barmskou komunitu v Indii

Stručný přehled

Poskytování bezplatné zdravotní péče barmským uprchlíkům v západním Dillí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

22 %

availableCelkový počet podílů: 18
Množství podílů k dispozici: 14

Projekt ještě potřebuje Vaši podporu.

yamuna clinic

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • yamuna clinic

Podrobnosti

Cílem tohoto projektu je poskytovat bezplatnou základní zdravotní péči barmským uprchlíkům v Dillí. Většina pacientů jsou ženy a děti, které nemají přístup ke zdravotní péči a jež se při návštěvě indického lékaře potýkají s jazykovou bariérou. Za jeden rok bylo ošetřeno okolo 8 000 pacientů a narodilo se přes 100 dětí.

Příspěvkem na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na provoz kliniky na období tří měsíců (červen, červenec, srpen 2012), jež zahrnují pokrytí výdajů za vakcíny, léky a zdravotnické potřeby.

Další informace

Název organizace Yamuna Clinic
O organizaci

Yamuna ClinicKlinika Yamuna Clinic byla otevřena v roce 2002 a jejím cílem je poskytovat základní zdravotní péči barmským uprchlíkům v Indii. Ti jsou příliš chudí na to, aby si mohli dovolit indickou zdravotní péči, a často musejí dlouho čekat na uznání jejich statusu uprchlíka organizací UNHCR, jenž jim umožní přístup k indickým lékařům. Ředitel kliniky, doktor Tint Swe, vidí hlavní příčinu špatného zdravotního stavu uprchlíků právě v jejich socio-ekonomických podmínkách. Klinika o jedné místnosti se nachází v oblasti Vikas Puri, Dillí, uprostřed čtvrti, kde žije mnoho barmských uprchlíků. Je otevřena tři dny v týdnu a v naléhavých případech. Zaměstnává administrativního pracovníka, jednoho lékaře, zdravotní sestru a 5-7 dobrovolníků. Yamuna Clinic poskytuje nezbytnou zdravotní péči barmským uprchlíkům včetně distribuce léků, provádění menších operací, porodů, školení na poskytování první pomoci a zvyšování povědomí mezi různými komunitami a církvemi. Klinika je financována pouze na základě dárcovství ze strany jednotlivců v Indii a v zahraničí a prostřednictvím dárcovské kasičky na klinice.

Doktor Tint Swe píše blog, na kterém se můžete dočíst aktuální informace o jeho práci. Blog najdete zde.

Film o vedoucím kliniky a jak se dostal do Indie

Celkové náklady INR 25,000 (cca. CZK 9,000 nebo EUR 360)
Částka pro dárcovství CZK 9,000
Celkový počet podílů 18
Místo Vikas Puri, Delhi
Doba realizace Červen - Srpen 2012
Aktuality

Červen: Klinika Yamuna v červnu zdarma ošetřila 673 pacientů a na svět zde přišlo jedno dítě. Bylo provedeno na 30 drobných chirurgických zákroků, mezi nimi řezání, drenáž, trhání zubu, stehování ran. Jako podporu plánovaného rodičovství poskytla klinika zdarma kondomy a antikoncepční pilulky přibližně 20 ženám.

Červenec: V červenci bylo na klinice Yamuna ošetřeno celkem 860 pacientů, 264 mužů a 596 žen, a narodila se tam 4 nemluvňata. Klinika rovněž zdarma poskytla kondomy a antikoncepční pilulky asi dvaceti ženám za účelem zajištění plánovaného rodičovství. Došlo zde asi ke třiceti menším chirurgickým zákrokům včetně incize a drenáže, vytržení zubu a šití ran.

Srpen: V srpnu bylo na klinice ošetřeno celkem 800 pacientů, 261 mužů a 539 žen. Narodila se tam 3 nemluvňata. Klinika rovněž poskytla kondomy a ženám antikoncepční pilulky a provedla menší chirurgické zákroky.

Položka na mapě

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').