Home

Barma potřebuje Vaši pomoc.

Přeskočit na obsah »

Váš košík je prázdný

Komunitni centrum Zomi

Stručný přehled

Poskytování školení dospělým pro nabytí gramotnosti a vzdělávání dětí.
více informací níže

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto projektu

Staňte se dárcem

Stav sponzorovaní

100 %

sold outCelkový počet podílů: 19
Všechny podíly jsou vyprodány.

Projekt je už plně podporován. Prosím, vyberte jiný.

child getting water

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Zoom Out
Zoom In

Více pohledů

  • child getting water

Podrobnosti

Většina barmských uprchlíků si není vědoma důležitosti vzdělávání, zejména co se týče jejich dětí, a všeobecně mají omezený přístup ke kvalitnímu vzdělávání. Organizace by proto ráda otevřela komunitní centrum, kde by se dospělí naučili číst a psát, dětem by byla poskytována výuka a kde by byly organizovány semináře za účelem zvyšování povědomí. V první fázi bude škola otevřena po dobu tří měsíců.

Přispěním na tento projekt můžete pomoci pokrýt náklady na provoz školy (nájem, služby, vybavení, školní pomůcky) na tři měsíce v období září-listopad.

Další informace

Název organizace Zomi Community Organization
O organizaci

Zomi Community Organization je sociální organizace vedená lidmi z etnické skupiny Zomi, kteří pocházejí ze Čjinského Státu a hovoří dialektem Tiddim. Do Nového Dillí přicházejí již od roku 2002.

Hlavním cílem této organizace je pomoci lidem pocházejícím z etnika Zomi, vytvořit v komunitě jednotnost, začlenit je mezi místní obyvatele, vyřešit problémy s ostatními, překládat/tlumočit do různých jazyků, pomoci nově příchozím dosáhnout svých cílů, pomáhat při procesu přesídlování a podporovat vzdělávání.

Celkové náklady 17.000 Rs. (cca. 6.500 Kč)
Částka pro dárcovství 9.500 Kč
Celkový počet podílů 19
Místo Budella, Vikas Puri, západní Dillí
Doba realizace prosinec 2011
Aktuality

Výsledky

Po menším zpoždění, způsobeném drobnými problémy v organizaci, ZCO otevřela své centrum v prosinci, a 4. dne tohoto měsíce začali 4 učitelé poskytovat výuku angličtiny 32 chlapcům a dívkám. Studenti jsou rozděleni do dvou tříd podle věku a stupně znalosti. Výuka probíhá denně od 15 do 17 hodin, od pondělí do pátku. Díky tomuto projektu mají děti komunity Zomi přístup ke vzdělání a také se učí etiketě a disciplíně, jakož i kultuře a historii Zomi v jejich mateřském jazyce, Zomi. Současně mohou Zomi centrum využívat také různé výbory Zomi jako místo setkání, kde se dělí o své názory a plány pro budoucnost.

Slova přijemce mikrograntu

“We the Zomi Community are really thankful unto The BCP for your hearing our apology, understanding our weakness, support us to run the school and lead to the common goal. We can never forget you/BCP what you have done good thing unto us by sowing discipline, good habit and standard etiquette unto the Zomi innocent children by our own hand. And we don’t want you to be departed from us.“

Fotky

1. Zomi Community Centre a členové ZCO.

Zomi 1

2. Děti a dospělí v centru.

Zomi 2

3. Výuka angličtiny.

Zomi 3

Štítky projektu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').